A projektelemző munkaköri leírása

A projekt elemzője koordinálja az adatokat és információkat, és belső és külső jelentéseket készít különböző osztályoktól. A pozíció hasonló az adminisztratív koordinátorhoz. A projektelemzőnek gondoskodnia kell, és nyomon kell követnie az összes, a menedzsment által létrehozott programot, a munkahelyi folyamatban lévő projektek hatékonyságát meghatározó értékelés révén. A projektelemzőt projektmenedzsernek vagy projekt szakértőnek is nevezik.

$config[code] not found

Feladatok

A projektelemző elemzi, kidolgozza és meghatározza a szervezet vagy vállalat számára jelentősebb jelentési szabványokat. Az elemzők vezetési jelentéseket és teljesítménymutatókat dolgoznak fel a vezetés számára bizonyos projektek felülvizsgálatára. A felső vezetés beleegyezésével az elemző teljes projekttervezésen dolgozik, és a projektek ütemezésén és a megvalósíthatóság menetrendjein alapuló jelentéseket fogalmaz meg.

Minőség

A projektelemzőnek a projektmenedzsment életciklusának minden szakaszában hozzá kell járulnia. Az elemzőnek képesnek kell lennie arra, hogy számítógépes alkalmazásokat használjon, mint például a Microsoft Project, hogy nyomon kövesse a projektek ütemezésének fejlesztését, a projektirányítást, a kockázatkezelési gyakorlatokat és a problémákat, valamint a projekt dokumentáció feldolgozását és archiválását. Az elemzőnek ösztönöznie és támogatnia kell a különböző osztályok és munkatársak közötti együttműködés környezetét.

Oktatás

A projektelemző álláspontja szerint sok munkáltató egy üzleti, üzleti menedzsment, adminisztrációs vagy pénzügyileg egy főiskolai diplomát kíván. Ugyanakkor a legtöbb vállalatnál a projektelemző igazgatói asszisztensként vagy irodai szakemberként kezdheti meg a munkahelyi képzést, és a pozícióban további követelményeknek is megfelelhet, ha főiskolai vagy szakképzési kurzusokat vesz igénybe.

Éves fizetés

A PayScale.com szerint a projektelemzők öt legnépszerűbb iparága a kormány, a vezetői tanácsadás, a kormányzati vállalkozók, a katonai / fegyveres erők és az informatikai szolgáltatások. 2010 júniusától az öt-kilenc éves tapasztalattal rendelkező projektelemző számára az átlagos mediánbér 40,580 dollár és 55 556 dollár volt.

Foglalkoztatási előrejelzések

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a projektelemzőt vezető elemzőnek vagy adminisztratív koordinátornak tekintik. A projektelemzők (a vezetői elemzői területen belül) foglalkoztatása várhatóan 24 százalékkal nőtt 2008 és 2018 között. Ez sokkal gyorsabb, mint az átlagos foglalkozás. A legnagyobb növekedést nagy tanácsadó cégeknél tervezték.