Broadway színésznő fizetés évente

A Broadway színészek és színésznők nem dolgoznak ugyanolyan fizetési tartományban, mint a filmben és a televízióban dolgozók. Például a "Les Miserables" filmdíjak jelentősen különböznek az azonos nevű Broadway játéktól, és a Broadway néhány színházi szereplője várhatóan Lin Manuel Miranda nettó értéke lesz. Mégis, a minimális Broadway színész vagy színésznő fizetésének köszönhetően a színházi szakemberek támogathatják magukat azzal, amit keresnek, és néhány jól működik.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A Broadway színészek és színésznők a színházban életre kelnek. Minden előadásnak jelentős és kisebb szerepe van, a legnépszerűbb Broadway színészekkel és színésznőkkel. A beszéd- vagy színészi szerepek mellett szerepük van a kórusban, ahol a leadott tagok énekelnek és táncolnak.

A leadott tagok elkötelezettek a kézművességük és a színházi előadások számára, ahol órákat töltenek minden nap. Sok produkció hetente legalább nyolc műsorra kerül, így vannak olyan napok, amikor a leadott tagoknak egynél több előadásban kell eljárniuk egy adott napon.

A Broadway színészének egy másik napja a rajongók megismerése és üdvözlése. Az előadások után aláírják az autogramokat és képeket készítenek a színfalak mögött vagy kívülről váró emberekkel, hogy találkozzanak az előadókkal. Lehet, hogy nyilvános megjelenéseket is látnak, és külső helyszíneken is előadják magukat, vagy előadásokat. Ennek eredményeként a Broadway-csillagok nem fejezik be munkanapjukat egészen az éjszakaig.

Oktatási követelmények

Egy főiskolai végzettség nem szükséges a Broadway pályafutásához, bár néhány érdeklődő előadóművész egy B.A-t szerez a színházi vagy a kapcsolódó művészetekben, hogy felkészítse a készségeit, és megtanulja az iparágat. Minden törekvő szereplőnek és szereplőnek tudnia kell, hogyan kell cselekedni a színpadon és irányba. Plusz a további készségek, mint például az ének és a tánc.

Ipari információk

A Broadway-n való cselekvés nem könnyű terep a behatoláshoz. A reménykedőknek meg kell hallgatniuk, hogy meggyőződjenek-e arról, hogy alkalmasak-e a teljesítményre. Minden előadó fejlövéseket hoz, és újra meghallgatásra kerül, így a show-termelők megismerhetik tapasztalataikat és élményeiket. Az öntőanyagok kiválasztják a legjobb jelölteket a meghallgatásoktól, bár a híres nevekkel rendelkező tapasztalt színészek egyáltalán nem kell meghallgatni.

Broadway színésznő fizetés

A Broadway színésznő fizetése számos tényezőtől függ, beleértve a termelés költségvetését, a színházi látogatók behozatalának képességét, és hol van a karrierje. Jellemzően egy jól ismert színésznő magasabb fizetést kap, mint egy kevésbé ismert színész.

A színészi szakma, a színházi szakemberek szakszervezete szerint a Broadway színészek minimális fizetése hetente 2,034 dollár. Ez a szám azonban egy bázis, és a szereplők többet kereshetnek attól függően, hogy milyen előadásokat követelnek a nevük és a névfelismerés.

Ha az előadóművészek várhatóan mozognak, énekelnek vagy táncolnak előadások alatt, akkor többet keresnek, mivel minden vám hozzáadja a Broadway színész alapbérét. A swing színész, aki a show-ban több szerepre gondol, még magasabb fizetést kap.

Ne feledkezzünk meg arról, hogy a Broadway-csillag fizetése a show hosszú élettartamától függ. Bár évente 105 000 dollárt kereshetnek, nem kapnak semmit, miután egy műsor bezár vagy befejez egy futást. Általában idő van, amikor a Broadway-csillag a színészi munkák között van.

Munka növekedési trend

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala úgy véli, hogy a Broadway színházi fellépése növekvő iparág. A 12 százalékos munkalehetőség 2016 és 2026 között történik. A rendelkezésre álló munkahelyek ellenére a BLS kevesebb művészetet mutat a kevésbé sikeres vagy kisebb produkciók előadásában, a Művészetek finanszírozásának csökkentése miatt.