A habilitációs szakember munkaköri leírása

A habilitációs szakember segíti a mentálisan fogyatékos ügyfeleket, hogy megtanulják a szociális készségeket, és ha lehetséges, az önálló élethez szükséges készségeket. Ez ellentétben áll a rehabilitációs szakemberrel, aki általában segíti a sérülteket, hogy visszanyerjék korábbi képességeiket. Ezek közül a szakemberek közül sokan olyan központot működtethetnek, amely ezeket a szolgáltatásokat nyújtja, így a vezetői készségek és tapasztalatok is szükségesek.

$config[code] not found

Gondozói feladatok

A gondozó felelőssége attól függ, hogy milyen korosztályban dolgozik, és a fogyatékosság súlyossága. Gyakran előfordul, hogy a szakember a fejlődő fogyatékosok otthonában dolgozik. A felelősség magában foglalja a lakosok napi tevékenységekben való részvételét, valamint a lakók számára veszélyes helyzetek azonosítását. Ha a gondozó munkája sokkal inkább gyakorlati, mint a menedzsment, segíteni fog a táplálás, a fürdés, a higiénia, a ápolás és a viselkedésgazdálkodás terén. A gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára a munka magában foglalhatja a szociális készségek és a problémamegoldás tanítására irányuló viselkedési beavatkozást, a társadalmi integráció elősegítése érdekében.

Menedzsment feladatok

Néhány habilitációs szakembert bérelnek, hogy felügyeljék és irányítsák a fejlődő fogyatékkal élők otthonait. Ilyen helyzetekben a felelősségük magában foglalhatja a személyzet felügyeletét, a napi készségeket tanító programok felügyeletét, a programok előrehaladását és sikereit, hogy megkülönböztessék, hogy egy bizonyos technikát folytatni kell, és felügyelje a költségvetést. Ezek a szakemberek a személyzet felvételével, fegyelmezésével és jutalmazásával is foglalkoznak.

Oktatás és tapasztalat

Egy olyan habilitációs szakember számára, aki a fogyatékkal élőkkel dolgozik, legalább egy középiskolai diplomára és releváns munka- vagy élettapasztalatra lesz szüksége. A pályázóknak szükségük van egy vezetői engedélyre, az 50 vagy 70 font felemelésére és a háttérellenőrzésre. A válsághelyzetek kezelésének képessége kötelező. Ha a szakember a menedzsmentben dolgozik, akkor legalább egy főiskolai diplomát kell igénybe vennie az emberi szolgáltatás területén, valamint a fogyatékkal élőkkel kapcsolatos megfelelő tapasztalattal. Ha csak középiskolai diplomával rendelkezik, akkor szüksége lehet akár négy éves szakosodott munkatapasztalatra.

Szakemberi fizetés

A fizetések nagymértékben eltérnek a munkatípustól és attól, hogy vezetői szinten van-e. Például egy magánügynökség, aki a gyermekekkel foglalkozó szakembert bérel, Maine-ben 9–12 dollárt fizet óránként. Egy magánügynökség, aki egy felnőttet foglalkoztató szakembert bérel, New Yorkban 11,50 dollárt fizet. Egy hasonló, Ohio-ban dolgozó szakember óránként 9,87 dollárt fog kezdeni. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a mesterképzésű rehabilitációs tanácsadók, amelyek magukban foglalják a habilitációs szakembereket és a fizikai rehabilitációs szakembereket is, 2012-től évente 16,29 dollárt vagy 33,880 dollárt tesznek ki.