Területfelügyeleti munkaköri leírás

A mezőfelügyelő egy olyan szakember, aki az építőiparban felügyelő pozícióban dolgozik. A helyszínen dolgozik építésű, gyakran egy pótkocsin dolgozóként, hogy a projekt mindennapi fejlődését kezelje.

Funkció

A területfelügyelő az alvállalkozókat és az alkalmazottakat irányítja és irányítja a projektek vagy tervrajzok szerinti projekt teljesítéséhez. A projekt elrendezésének nagy részét a falak és egyéb tárgyak helyes elhelyezésének biztosítása érdekében végzi, valamint koordinálja az anyagszállítást és a költségvetést. A helyszíni felügyelőnek gyakran van elsődleges felelőssége a helyszín biztonságának fenntartása és az alvállalkozók közötti viták megoldása. Szorosan együttműködik a projektvezetővel és a tervező szakemberekkel, tanácsot adva a fejlődésről vagy a problémákról.

$config[code] not found

szakértelem

A pályakezdőknek érdeklődő embereknek készen kell állniuk arra, hogy külső időjárási körülmények között dolgozzanak. Ő lesz kitéve a szennyeződésnek, a hangos zajnak és a berendezések vagy a leeső tárgyak kockázatának. A helyszíni felügyelők gyakran nagyon szűk határidőkön dolgoznak, és elég rugalmasnak kell lenniük ahhoz, hogy kezelni tudják az építkezésen felmerülő sok meglepetést. Készen kell állnia arra, hogy sok emberrel dolgozzon, a munkásoktól a szakemberekig és az épület tulajdonosaiig. Gyakran előnyös a terepi szuperintendensek számára, hogy erős nyelvi készségekkel rendelkezzenek, hogy kommunikáljanak a sokszínű személyzetgel.

Képzés és oktatás

A vállalattól függően, a terepi szuperintendensnek fokozatosan vagy egyáltalán nem lehet formális képzése. Hagyományosan különböző építőipari szakmákon dolgozott, hogy ilyen típusú felügyeleti szerepet töltsön be. Napjainkban sok vállalat szuperintendenseket igényel a mérnöki, építési menedzsment, építészeti vagy kapcsolódó területen. Még azok is, akik nem rendelkeznek fokozattal, részesülhetnek a matematika, a tudomány, a mérnöki és a tervezési osztályokból.

típusai

A „helyszíni szuperintendens” címét az ajánlatkérő és alvállalkozói alkalmazottak használják. A teljes vállalkozást a fővállalkozó területfelügyelője kezeli. Különböző alvállalkozói csapatokat koordinál a projekt ütemezésének és költségvetésének legkedvezőbb érdekei szerint.

Az alvállalkozó cégnél dolgozó szuperfelügyelő az adott kereskedelem felügyelőjeként jár el. Például egy konkrét vállalat terepi felügyelője saját személyzetét, anyagait és felszerelését kezeli, de végső soron a fővállalkozó felügyelete alatt áll.

Fizetés

A Salary.com szerint 2009 novemberében az Egyesült Államokban a területfelügyelő átlagosan 77,546 dolláros fizetést várhat. Ez a fizetés nagymértékben változhat a régiótól, a cégtől és a projekt típusától függően. Payscale.com szerint egy-négy éves tapasztalattal rendelkező szuperintendensek 2010 áprilisától évente 44,467 és 62,685 dollár között keresnek. Tíz éves tapasztalattal az éves fizetések 58.218 és 83.426 dollár között alakulhatnak.