Air Jamaica repülésszolgálati képesítés

Az Air Jamaica légiutas-kísérő munkahelyei nagy a kereslet, valószínűleg az utazás előnyei miatt. A verseny merev, mivel azok, akik a légiutas-kísérő pozíciókat tartják, általában megtartják őket. A légiutas-kísérő átlagos birtoklása körülbelül hét év. CabinCrewJobs.com szerint 2002-ben több mint 104 000 légiutas-kísérő állást találtak.

Ugyanakkor a BNet, a menedzsment honlapja szerint, az Air Jamaica nemrégiben 100 légiutas-kísérőt bocsátott ki szerkezetátalakítási intézkedései részeként. További vágások várhatóak, így a munkahelyek megnyitása már meglehetősen nehéz lehet.

$config[code] not found

Oktatás

Az első és legfontosabb minősítő tényező a középiskolai diploma vagy a GED; anélkül, hogy egyáltalán nem lenne lehetőség bérbe venni. Nyilvánvaló, hogy mint minden munkához, annál jobb az oktatás. A "Repülőtéri munkát találni" statisztikák szerint a légiutas-kísérők fele legalább néhány főiskolai végzettséggel rendelkezik, és körülbelül egyharmada társult vagy főiskolai végzettséggel rendelkezik. Kevés a mester fokozata vagy magasabb szintje, és általában néhány éven belül a felügyeleti pozíciókba lép.

Személyes megjelenés

Mike Garcia, az Air Jamaica vezetője leírja a légiutas-kísérőket, mint a "ritka trópusi madarak". Úgy néz ki, mintha. Szükség van egy szép és professzionális megjelenésre, mert a légiutas-kísérők képviselik a légitársaságot. Hosszú haj a férfiakon, a tetováláson és a látható test piercingeken nem elfogadható. A légitársaság "arcának" fontos eleme a szép öltözködés, a haj szép rögzítése, a megfelelő smink a nők számára és a jó higiénia.

Tapasztalat

Bár a tapasztalat plusz, sok mindent megtanulnak a munka és az egyes repülések során. Az ügyfélszolgálati készségek magas színvonalon rangsorolják a munkáltatókat. Az utasok barátságos és udvariassága, a repülés lehető legélvezetesebbé tétele végül is a légiutas-kísérő munkája.

Szükség van angolul beszélni. Bár további nyelvek nem szükségesek, nagy figyelmet fordítanak rá.

Feladatok és kiegészítő képesítések

A légiutas-kísérők az Air Jamaica számára előkészítik a kabint a járatok előtt, biztosítva a tisztaságot. Egyéb feladatok közé tartozik a repülési jelentések írása minden repülés után. A 2008-ban hozott ítéletet követően az Air Jamaica járatokat ellátó személyeket fizet a repülés előtti és utáni munka során.

A minimális korhatár általában 18 és 21 év közötti. Magassági követelmény is van, így a kísérők könnyedén elérhetik a felső tartályokat. A súlynak és a magasságnak arányosnak kell lennie ahhoz, hogy a folyosókon keresztül könnyen hozzáférhessen.

A képzés intenzív, általában három-hat hétig tart, hogy minden légiutas-kísérő jól megértse, hogyan reagáljon megfelelően a vészhelyzetben. Szükség esetén a légiutas-kísérőknek képesnek kell lenniük arra, hogy rövid időn belül jelentést készítsenek.

A háttérellenőrzésre is szükség van.

Air Jamaica Flight Attendant Jobs igénylése

A közelmúltbeli Air Jamaica elbocsátások ellenére továbbra is rendszeresen ellenőrizze a webhelyet a kiküldött nyílásokon, hogy a pozíciók rendelkezésre álljanak.

A nyitott házak egy másik módja annak, hogy a légiutas-kísérő pozícióját keressük. Esetenként a légitársaság hirdet munkát egy újságban, és a következő héten egy nyitott házat tart. Az Open House-on való részvétel a leggyorsabb módja a megkérdezésnek, és akkor is kitölti a kérelmet. Ugyanakkor néha kisebb légitársaságok, mint például az Air Jamaica úgy döntenek, hogy egyénileg interjút készítenek.

Ha kisebb légitársasággal szeretne munkát kérni, ne feltételezzük, hogy a bérbeadási folyamat a méret miatt könnyebb lesz. Valójában éppen ellenkezőleg; a bérbeadási folyamat valóban nehezebb és versenyképesebb lehet, mivel egy kisebb vállalat nagyon válogatós lehet, mivel kevesebb embert vesz fel.