Üzleti igazgató feladatai

Az üzleti igazgatók, akiket gyakran neveznek üzleti vezetőknek, felelősek a különböző típusú szervezetek tevékenységeinek felügyeletéért. Az üzleti igazgatók példái a szálláskezelők, az üzletvezetők, a gyár- vagy üzemvezetők, valamint a tudományos vagy jótékonysági nonprofitok vezetői. Általában különböző felügyeleti és adminisztratív feladatokat látnak el, beleértve a különböző szervezeti egységek felügyeletét és a vezető alkalmazottak felvételét.

$config[code] not found

Oktatás és tapasztalat

Szinte minden üzleti igazgatónak legalább egy főiskolai végzettsége van, és sokan diplomát szerzett. A vegyipari üzemnek vagy a finomítónak vegyipari mérnöki diplomája lehet, míg a szállodavezetőnek lehetnek üzleti vagy vendéglátó-gazdálkodási szakai. Számos üzleti igazgató is elvégezte az ipari menedzsment vagy az üzleti adminisztráció mesterképzését. Az üzleti igazgatók általában legalább ötéves ipari tapasztalattal rendelkeznek.

Működési felügyelet

A vállalkozás napi működésének felügyelete az üzleti igazgató egyik fő feladata. Akár a bérszámfejtési szolgáltatást, akár az olajfinomítót irányítja, a feladat az, hogy minden nap jó minőségű terméket vagy szolgáltatást biztosítsanak. Az üzleti igazgató jellemzően szorosan együttműködik a nagyobb üzletág különböző osztályvezetőivel, de az üzleti igazgatók gyakran közvetlenül irányítanak néhány kis- és középvállalkozási osztályt. Az üzleti igazgatók is felelősek az üzleti folyamatok fejlesztésének felkutatásáért és végrehajtásáért.

bevételek

Az üzleti igazgatók felelősek a vállalkozás pénzügyi és számviteli funkcióinak felügyeletéért is. A számviteli és bérszámfejtési osztályok rendszeresen rendszeres jelentéseket készítenek az üzleti igazgató számára, aki nagyon szorosan figyelemmel kíséri a cash flow-t és az alsó sorozatot. Számos nagy szervezet szervezi a munkaszerződéseket, hogy az üzleti igazgatók negyedéves vagy éves pénzügyi teljesítmény alapján ösztönző bónuszokat kapjanak.

Adminisztráció és megfelelés

A vállalkozás méretétől függően számos üzleti igazgatónak számos adminisztrációs és megfelelőségi feladata is van. Az üzleti igazgatók néha aktív szerepet töltenek be a kisebb szervezetek emberi erőforrásaiban, és feladata annak biztosítása, hogy mind az üzleti, mind az alkalmazottak rendelkezzenek a szükséges engedélyekkel és tanúsítványokkal. Az üzleti igazgatók a tulajdonosokkal együtt jogilag felelősek minden szükséges pénzügyi beszámoló vagy egyéb dokumentum benyújtásáért a szabályozó ügynökségekkel.