Az építési projektmenedzsment meghatározása

Az építési projektmenedzsment az építési projektben részt vevő különböző feladatok tervezése, szervezése és felügyelete. Ezt a projektvezetők néven ismert személyek végzik, akik képviselik az építőt vagy a munkát végző vállalkozót. Az építési projektmenedzsment egy összetett feladat, amely drasztikusan változik a projekttől a projektig. Az ezen a területen dolgozó alkalmazottak úgy találják, hogy a menedzsment követelményei és folyamata folyamatosan változik a projekt sajátosságaitól függően.

$config[code] not found

Funkció

Az építési projektmenedzsmentet arra használják, hogy a projektet terv szerint építsék. Ez magában foglalja nem csak az építési tervvel összhangban lévő projekt befejezését, hanem azt is, hogy időben és a meghatározott költségvetésen belül végezze el. A projektmenedzsernek a munkáltató érdekeit is meg kell védenie a nyereség maximalizálásával és a költségek ellenőrzésével. Előadásokat végezhet a munkára, kiválaszthatja az alvállalkozókat, írhat szerződéseket, és koordinálhatja a különböző szakmák között a munka előrehaladtával.

típusai

Számos különböző típusú építési projektmenedzsment karrier van. A legtöbb ember ezen a területen indul projektvezetőként vagy projektmérnökként. Segítséget nyújtanak a tapasztaltabb vezetőknek, akik felügyelik a munkát, és a munkahelyi tapasztalatok révén képesek megismerni a szakmát. Öt-tíz év után asszisztensként a munkatársakat projektvezetővé lehet tenni. Ezután önállóan kezeli a projekteket, és a projekt sikerességéért a végső felelősséget vállalja. A vezető projektmenedzserek felügyelhetnek több projektet vagy alkalmazottat, és léphetnek be a nehéz vagy összetett problémák megoldására.

Oktatás

Az építési projektmenedzsment munkatársait hagyományosan olyan kereskedelmi pozíciókból támogatták, mint az asztalos vagy vízvezeték. A 20. század végéig az építés olyan bonyolult volt, hogy a vállalatok elkezdték előnyben részesíteni az oktatást a tapasztalatok felett. A mai építési projektvezetők gyakran igényelnek mérnöki vagy építési menedzsment fokozatokat. Másoknak lehetnek üzleti fokozatai vagy mesterképzései egyes építési tapasztalatokkal.

Munkakörülmények

A projektvezetők általános vállalkozóknak, alvállalkozóknak vagy magánszemélyeknek, például iskoláknak vagy önkormányzatoknak dolgoznak. A munkától függően munkahelyi utánfutóból vagy rendes irodából dolgozhatnak. A legtöbb projektvezető jelentős időt tölt egy olyan munkahelyen, amely piszkos, hangos és veszélyes lehet. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az építési projektvezetők medián fizetése 2006 májusától 73 700 dollár volt.

szakértelem

Az építési projektmenedzsment egyik legfontosabb képessége az építési folyamat megértése. Ez magában foglalja az anyagok és berendezések felismerését, valamint a probléma megoldásához szükséges ismeretek és tapasztalatok megismerését. Az építési projektvezetőknek kényelmes kommunikációt kell folytatniuk a különböző típusú emberekkel, a projekt tulajdonosától a kereskedőkig. Az is hasznos, ha erős számítógépes ismeretekkel rendelkezik, beleértve a szövegszerkesztést és a táblázatkezelő használatát, valamint az alapvető építési ütemezési szoftvert.