Független életkoordinátor munkaköri leírása

Szükség van arra, hogy egy személy átálljon-e a lakóintézetből vagy a függetlenség megszerzéséért, irányítás, képzés és segítségnyújtás. Független élő koordinátorok megkönnyítik ezt a változást ügyfeleik számára, amelyek magukban foglalhatják a siketeket, a vakokat, vagy bizonyos esetekben azokat, akik pszichológiai rendellenességben szenvednek, és másokat, akik segítséget igényelnek az ilyen körülmények között.

Munkaköri leírás

Egy független élő koordinátor felelős a feladatok felügyeletéért és irányításáért, amelyek célja, hogy segítse az embereket a szükséges készségek fejlesztésében és fejlesztésében, hogy egyedül éljenek, vagy jobban járjanak a saját igényeik ellátásáért. Ehhez szoros együttműködésre van szükség az oktatókkal, a személyzet tagjaival, az orvosokkal, a tanácsadókkal és közvetlenül az ügyfelekkel.

$config[code] not found

Feladatok

Ennek a pozíciónak a feladatai közé tartozik az ügyfelekkel való együttműködés, hogy javítsák az öngondoskodást a megfelelő ruházat megtanulásával, a személyes higiénia és a pénz kezelésével, valamint az élettér tisztaságával. Emellett a koordinátorok arra törekednek, hogy az ügyfeleket a megfelelő szociális viselkedésről, a problémamegoldó technikákról és a rutin létrehozására szolgáló szervezeti készségekről oktassák. Az adminisztratív tevékenységek magukban foglalják a más munkavállalókkal való ellátás koordinálását, a nyilvántartást és a személyre szabott programok fejlesztésében való segítséget.

szakképesítés

A képesítések a pozíció iparágától függően változnak, de minden pozícióban alapképzésre van szükség a szociális munkában, az emberi szolgáltatásokban vagy hasonló területen. Néhány független élő koordinátor pozícióhoz államilag jóváhagyott tanítási bizonyítvány vagy speciális képzés szükséges, például Braille-írás.

Fizikai követelmények

A független élő koordinátorok általában irodai környezetben dolgoznak; ez a pozíció azonban ismétlődő mozgást, emelést, állást, hajlítást, térdelt, elérést és sétálást igényel.

Fizetés

Az egyedi kompenzációs csomagok nagyban változnak az ország egész területén; 2010-ben azonban az átlagkereset 35 000 dollár volt. A felajánlott tényleges fizetés a helyszíntől, a pályázó tapasztalati szintjétől, az iparágtól és az egyéb kínált előnyöktől, például az egészségügyi ellátástól függ.