Üzleti fejlesztési tisztviselő munkaköri leírása

A sikeres, jövedelmező üzlet megteremtése többet igényel, mint az értékesítés. A vállalatoknak stratégiai szerepet kell vállalniuk az értékesítési és marketing tevékenységük megközelítésében, a partnerekkel való kapcsolattartás és az ügyfelekkel való kapcsolatok összpontosításával, nem csak az értékesítéssel. Ennek a felelősségnek a nagy részét az üzleti fejlesztésért felelős tisztviselő viseli, aki felelős az értékesítési stratégiák létrehozásáért és a vállalat elhelyezéséért az üzleti célok elérése érdekében. Ez egy magas szintű vállalati pozíció, amely széles körű felelősséget foglal magában. Az üzleti fejlesztési tisztviselőt általában jól fizetik.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A legegyszerűbb értelemben az üzleti fejlesztésért felelős tiszt (aki néha üzleti fejlesztési vezetőnek is nevezik) felelős a vállalat értékesítésének és nyereségének növeléséért. Annak ellenére, hogy az üzletfejlesztési vezető szerepe bizonyos hasonlóságokat mutat az értékesítéssel szemben, az különbözik az értékesítési vezetőtől vagy az értékesítési képviselőtől, mivel jellemzően az új üzleti lehetőségek és a stratégiai üzleti növekedés összpontosítására összpontosít.

A konkrét felelősségek jellemzően a társaság érdekelt feleivel, köztük az ügyfelekkel és a részvényesekkel való kapcsolatok kiépítése és fenntartása, a portfóliók elemzése az új lehetőségek feltárásához, valamint a vállalat termékeinek, árainak és politikáinak fejlesztéséhez és kommunikációjához. Az üzleti fejlesztésért felelős tiszt, néha a fejlesztési fejlesztési tisztviselő néven ismert, a termékfejlesztési csapatok része, amely betekintést nyújt ahhoz, hogy segítsen fejleszteni és pozícionálni azokat az ajánlatokat, amelyek javíthatják az alapvonalat. Az üzleti fejlesztésért felelős tisztviselők elemezhetik az ügyfelek visszajelzéseit és adatait annak megállapítására, hogy az ügyfelek hogyan használnak termékeket és szolgáltatásokat, majd stratégiai tervet dolgoznak ki a használat növelésére - vagy az alulteljesítő ajánlatok megszüntetésére.

A bérbeadás és a képzés szintén része az üzleti vezető munkaköri leírásának. Valaki ebben a vezető pozícióban részt vehet a tehetségek felvételében és felvételében a marketing és értékesítési osztályokban, valamint képzések és oktatás fejlesztésében és közvetítésében a munkatársak és a képviselők számára.

Oktatási követelmények

Legalábbis a legtöbb munkáltató megköveteli, hogy az üzleti fejlesztési vezetők legalább egy főiskolai diplomával rendelkezzenek, és három-öt éves üzleti tapasztalattal rendelkezzenek. Ebben a helyzetben sikeresnek kell lennie az üzleti, pénzügyi vagy marketing, valamint az értékesítési háttér. A munkaadók által keresett további készségek és képesítések közé tartozik a kommunikáció, az interperszonális, az elemző, a döntéshozatali és a vezetői készségek.

Ipar

Az üzleti fejlesztésért felelős tisztviselők számára nem létezik tipikus „iparág”, mivel ezek szinte minden típusú vállalatnál megtalálhatók. Azonban ez egy dinamikus terület, és olyan, amely megköveteli, hogy tisztjei és vezetői folyamatosan fejlődjenek és lépést tartsanak a területükön bekövetkezett változásokkal, a trendekkel és a versenytársaikkal. Mivel az üzletfejlesztési munkahelyek értékesítésre összpontosítanak, a tiszteknek folyamatosan tisztában kell lenniük teljesítménymutatókkal és a célok elérésére kell összpontosítaniuk. Jellemzően rengeteg utazás van velük, mivel az üzleti fejlesztési tisztek rendszeresen találkoznak a partnerekkel és az ügyfelekkel. A vezető üzleti fejlesztési tisztviselő (CBDO) rendszeresen hosszú órákat dolgozik szűk határidőkön.

Év tapasztalat és fizetés

Az üzleti fejlesztésért felelős tisztviselő átlagos éves fizetése évi 63 500 dollár, amely nem tartalmazza a bónuszokat, jutalékokat és nyereségmegosztási lehetőségeket. Az évek tapasztalatai pozitív hatással vannak a jövedelempotenciálra, azokkal, akik több mint 20 éves tapasztalattal rendelkeznek a területen, évente kétszer annyit keresnek, mint az újdonságok. Az üzleti fejlesztésért felelős tisztviselő egy előrejelzett éves bevételi pályája a tapasztalatok alapján így néz ki:

  • 0-5 év: 55 000 dollár
  • 5-10 év: 74 000 dollár
  • 10-20 év: 78 000 dollár
  • 20 év: 103 000 dollár

Munka növekedési trend

Minden méretben és iparágban működő vállalkozásoknak üzleti fejlesztési tisztviselőkre van szükségük. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal becslése szerint az összes vezetői foglalkozás növekedése mostantól 2026-ig 8% lesz, ami ugyanolyan gyors, mint minden foglalkozás. A BLS szerint a növekedés nagy része az új vállalkozások fejlődésének és a meglévő vállalkozások bővülésének tulajdonítható.