Resident House Manager munkaköri leírás

A rezidens házigazgató támogatja az időseket és a fogyatékkal élőket függetlenségük fenntartásában. A rezidens házigazgatók felügyeleti szerepet töltenek be egy interdiszciplináris támogató csoportban, beleértve a klinikusokat, terapeutákat, viselkedéstudósokat és közvetlen gondozó személyzetet. A csapat tagjai közösen dolgoznak ki és dolgoznak ki az otthon lakó személyek lakossági kezelési terveit.

Bevitel, kisülés és kezelési terv kidolgozása

A lakóépület vezetője segíti az irányító programot vagy ügynökséget a lakossági bevitel, a mentesítés és a kezelési terv kidolgozásában. A programstruktúrák nagymértékben eltérnek, és a házvezető részvétele a beviteli és mentesítési folyamatban is változik. A házvezető segítséget nyújthat a lakóhely új otthonába történő szállításában, vagy segítséget nyújthat a lakosoknak a következő szintre való áttérés során. Emellett a házvezető szorosan együttműködik a klinikusokkal és terapeutákkal a lakossági kezelési tervek kidolgozásában és értékelésében. A házigazgató a közvetlen gondozó személyzet által megosztott napi információk alapján jelentést készít a rezidens előrehaladásáról és kihívásairól. Ez az információ segít a klinikáknak és a terapeutáknak az egyes lakosok kezelési terveinek és céljainak beállításában.

$config[code] not found

Liason közösség

A lakóépület vezetője a lakosok és a közösségi szolgáltatások forrásaként működik. A házvezetőnek mélyreható ismerettel kell rendelkeznie az idős és a fogyatékkal élő ügyfélszolgálatokra vonatkozó erőforrásokról. A házigazgatók megosztják ezt az információt a közvetlen gondozó személyzettel és a programigazgatással annak biztosítása érdekében, hogy a lakosok a legmagasabb szintű ellátást kapják. Például egy házvezető tudomására juthat egy új, felnőttkori, napközbeni nyitóhelyről. A létesítmény látogatásakor a házvezető dönthet úgy, hogy megosztja az információkat a kezelőcsoporttal. A kezelési csapat úgy ítéli meg, hogy a felnőtt nappali gondozási program egészséges és pozitívan illeszkedik az egyik lakóhellyel, és hetente meglátogatja a kezelési tervet.

Háztartáskezelés

A lakóház vezetője közvetlenül felelős az otthon napi működéséért. A házigazgatók gyakran kezelik a háztartások költségvetését, fizetnek háztartási számlákat, vásárolnak otthoni árut és élelmiszereket, és kapcsolatba lépnek a szükséges javításokért. A házigazgatóknak meg kell őrizniük az otthont a szükséges ház- és helyi törvényeknek megfelelően. Az otthont futtató programnak vagy ügynökségnek megfelelő segítséget és oktatást kell nyújtania.

A közvetlen gondozó személyzet felügyelete és kezelése

A rezidens házigazgató felügyeli és kezeli az összes közvetlen gondozó személyzetet. A menedzsernek fel kell vennie, fegyelmeznie és megszüntetnie a munkavállalókat, valamint foglalkoztatási nyilvántartást kell tartania, beleértve a tanúsítványokat is. Míg a közvetlen gondozó munkatársa felelős a lakosok napi gondozásáért, a házvezető végső soron felelős mindazért, ami otthon történik. A házvezetőnek nagyon szorosan figyelnie kell a közvetlen gondozó személyzet és a lakosok közötti kölcsönhatásokat.

Készségek és képesítések

A lakóépületek menedzsmentjére vonatkozó pozíciók minősítése országonként és ügynökségenként változik. A legtöbb lakóépület vezetője rendelkezik a fogyatékkal élők magas rangú gondozásával és gondozásával. Az ügynökségek gyakran szükségessé teszik a pszichológia, a rehabilitáció vagy a speciális oktatás, vagy hasonló munkatapasztalat megszerzését. A bérbeadó ügynökség vagy program speciális vezetői képzést és üzleti képzést biztosíthat.

A pozícióhoz szükséges készségek közé tartozik a költségvetés megismerése, az orvosi terminológia megértése, a mások felügyelete, a türelem, az ügyfélszolgálat és az idősebb és fogyatékkal élők népességének kiszolgálása. 2010-től a fizetés szakértője egy csoport otthoni vagy lakóépület-kezelő átlagkeresetét 39 000 dollárban sorolja fel.