Az elektromos művezető feladatai és felelőssége

Ha villamos művezetőként dolgozik, több, mint a vezetékezésért felelős. Meg kell menteni a tapasztalatlan személyzet tagjait, és mindenkit összpontosítani és motiválni kell. Felelőssége annak biztosítása, hogy a munkavállalók a biztonsági előírások betartása mellett tartsák a sérülést, és biztosítsák, hogy a személyzet időben és költséghatékonyan végez minőségi munkát.

Töltés

Munkatársaként a munkahelyet futtatja. Győződjön meg róla, hogy megrendelte és néha hozza a szükséges anyagokat. Ön felelős a különböző képzettségű személyzetért, ezért meg kell tanítania a tapasztalatlan dolgozókat, és győződjön meg róla, hogy mindenki a feladatban marad. A munkatársak bérbeadása és a vállalati tulajdonosokkal és ügyfelekkel való konzultáció a felelősséggel, hogy megtervezze a legjobb stratégiát a munka befejezéséhez. A művezetőnek nyilvántartást kell vezetnie a munka előrehaladásának nyomon követésére.

$config[code] not found

Indíts el

A villanyszerelő a legénységgel együtt végzi az elektromos munkát. Kézi szerszámokat használ a vezetékek és az elektromos alkatrészek szereléséhez és a mérőkészülékeihez, hogy tesztelje a hibás berendezéseket, így tudja, hogyan kell javítani. Követnie kell a tervrajzokat, hogy tudja, hová vezesse a vezetékeket, telepítse az elektromos aljzatokat és kapcsolókat, és csatlakoztassa a vezetékeket egy központi áramköri laphoz. Visszatér, ha a gipszkarton telepítve van a kapcsoló- és kimeneti burkolatok és a lámpatestek felszereléséhez. Az Ön feladatai közé tartozhat a készülékek és kommunikációs kábelek és alkatrészek telepítése is.

Első a biztonság

Munkavállalóként meg kell győződnie arról, hogy a legénység megfelelő engedéllyel rendelkezik, és betartja a biztonsági eljárásokat. Az Egyesült Államok Munkahelyi Egészségvédelmi és Biztonsági Igazgatósága előírja a kesztyű és szigetelő takaró használatát például a nagyfeszültségű berendezések telepítéséhez. CPR képzésre és elsősegély-felszerelésre van szükség, ha a munkavállaló súlyos sokkot szenved. Telepítenie kell és ki kell használnia a zárszerkezeteket, amelyek a karbantartás és a telepítés céljára elválasztják az elektromos áramforrásokat az élő áramtól. Tűzveszélyes gőzökkel vagy éghető porokkal rendelkező területeken óvintézkedéseket kell tenni a tűz vagy robbanás elkerülése érdekében.

Karrier csatlakoztatása

A villanyszerelőknek középiskolai diploma szükségesek. A legtöbb részt vesz egy négy- vagy ötéves tanulóprogramban, ahol évente legalább 2000 órás munkahelyi képzést végeznek. Meg kell értenie néhány algebrát és geometriát, a helyi elektromos szabályzatokat és az engedélyezési követelményeket. A képzésen évekig a munkahelyi szakértelemre van szükség. Az elektromos munkások szakszervezetének nemzetközi testvériségének tagjai üzleti és biztonsági képzést igényelhetnek, hogy az iparág trendjeihez igazodjanak. Az Országos Villamosenergia-vállalkozók Szövetsége biztonsági képzést és továbbképzési lehetőségeket is biztosít tagjai számára.