Minta munkaköri leírás egy programigazgatói pozícióhoz

A program igazgatója a nonprofit munkaágazatban található vezetői szakember. Felügyeli egy vagy több, a szervezet által kezelt programot, és kezeli az összes pénzügyi és humán erőforrás szempontot. A szerepe és az általa felügyelt program hosszú élettartama általában állami vagy magán alapok nyújtásától függ.

Feladatok

A programvezető a szervezet ügyvezető igazgatójával együttműködik az adminisztratív programok létrehozása érdekében. Minden iránymutatást és szakpolitikát dolgoz ki és hajt végre annak érdekében, hogy biztosítsa az összes kormányzati szabályozás betartását, valamint a szervezet missziójához való igazodást. Figyelemmel kíséri a program hatékonyságát, szükség szerint módosít. Az emberi erőforrásokra vonatkozó feladatok, mint például a munkavállalók felvétele és kiképzése, szintén a programigazgató felelősségi körébe tartoznak.

Mivel a program igazgatója és munkatársainak szerepe teljes mértékben finanszírozott költségvetéstől függ, a szervezet fejlesztési tisztviselőjével párhuzamosan dolgozik, hogy biztosítsa pénzeszközeit, adományait és támogatásait az osztályának költségvetési követelményeinek teljesítése érdekében. Ezenkívül a küls közösség számára a programjainak arcát képezi. Mint ilyen, a közösségi eseményeken részt vesz a pozitív kapcsolatok kiépítése és fenntartása érdekében.

Munkalehetőségek

A nonprofit szektorban végzett munka sok ember számára nehéz lehet. Hosszú órák, kellemetlen környezetek és az átlag alatti fizetés az egyik oka annak, hogy sok szervezet elégtelen. Azok, akik elkötelezték magukat, hogy munkát találjanak a területen, munkalehetőségeket találnak mind az újsághirdetésekben, mind az online álláshelyeken. Ezen túlmenően a legtöbb jelentős munkaerőpiacon megtalálhatók a nonprofit és szociális szolgáltatási ágazatokban dolgozó szakemberek elhelyezésére összpontosító személyzeti cégek.

Minőségi követelmények

Sok nonprofit szervezet nagyon korlátozott költségvetéssel rendelkezik. Ennek eredményeképpen általában a munkavállalóknak több erőforrással kell több munkát végezniük. A sikeres programigazgatóknak jól szervezettnek és ügyesnek kell lenniük, hogy egyszerre sok feladatot hajtsanak végre. Ő is képesnek kell lennie arra, hogy hatékonyan kommunikáljon az összes demográfiai emberrel.

Szükség lesz a helyi érdeklődésre számot tartó helyi, állami és szövetségi törvények és rendeletek ismereteire is. Mivel sok program köz- vagy magánfinanszírozástól függ, a program igazgatójának gondosnak kell lennie minden jegyzetben és dokumentációban. Rendkívül fontos, hogy szenvedélyes maradjon, amit csinál. Számos szociális szolgáltatási program az alulteljesítettek felé irányul. A program igazgatója szükségessé válhat a válságos és kellemetlen környezetben és helyzetekben élő emberekkel való kölcsönhatásra. Ez fizethet a pszichéjére.

Oktatási követelmények

Noha négyéves végzettség nem szükséges programigazgatóvá válni, sok munkáltató inkább az akkreditált egyetemre beiratkozott pályázókat részesíti előnyben. A tipikus tanulmányi területek a szociológia, a közigazgatás és a szervezeti fejlesztés. A pályázóknak általában legalább ötéves tapasztalattal kell rendelkezniük egy hasonló méretű és demográfiai program kezelésében. Ezen túlmenően a vezetői tapasztalatokra akkor lesz szükség, ha a szerep felügyeli mások teljesítményét.

Átlagos kompenzáció

A Salary.com által végzett Certified Compensation Professionals elemzése szerint az Egyesült Államokban 2009-ben dolgozó átlagos programigazgató 68,651 dolláros fizetést kap évente.