Hogyan válhat akupunktőrnek

Az akupunktőrré vált formális képzésre van szükség, bár a követelmények államonként eltérőek. Az akupunktúra egy ősi keleti hagyomány, amely azon a fogalomon alapul, hogy a betegség és a fájdalom a szervezet energiahiányaiból ered. A legtöbb állam szabályozza az akupunktúra gyakorlatát, amely az egyik a hagyományos kínai orvoslás gyakorlatába beépített tudományág. A legtöbb esetben legalább egy társult végzettség vagy azzal egyenértékű szükséges, valamint egy hároméves akupunktúrás program befejezése. A legtöbb állam azt is megköveteli, hogy az Akupunktúrás és a Keleti Orvostudományi Országos Tanúsítási Bizottságnál adja át a licencet.

$config[code] not found

Követelmények Államonként eltérőek

Az egyes államok az akupunktúrára vonatkozó szabályokat dolgozzák ki. Hacsak nem tervezi az edzés utáni áthelyezést, kezdje el a folyamatot az állam követelményeinek kutatásával. A szabályozó ügynökségek államonként eltérőek. Kaliforniában például az akupunktúrát a Fogyasztóügyi Minisztérium szabályozza. A kaliforniai jóváhagyott listából az egyik iskolából akupunktőrré kell válnia, és a Tri-State Akupunktúra Főiskola szerint négy éves programot kell kitöltenie a keleti orvoslásban, amely magában foglalja az akupunktúrát és a kínai gyógynövények használatát. Ha Ön Alabamában él, az akupunktőr számára azonban nem szükséges sem a tanúsítás, sem az engedélyezés.

Válasszon egy akkreditált iskolát

Az Akupunktúrás és Keleti Orvostudományi Főiskolák Tanácsa, illetve az Állami Szabályozási követelmények mellett javasolja, hogy válasszon olyan iskolát, amelyet az Akupunktúra és az Oriental Medicine Akkreditációs Bizottsága akkreditált vagy előzetesen akkreditált. Az iskolák jelentősen eltérhetnek a hangsúlytól, és a tanterv a kínai, japán, öt elem, koreai vagy vietnami hagyományokra összpontosíthat. Az akkreditáció biztosítja, hogy az iskola megfeleljen bizonyos oktatási normáknak. Ezen túlmenően az akkreditált iskolából be kell fejeznie a nemzeti minősítési vizsgákat, amelyek a legtöbb államban a gyakorlathoz szükségesek.

Kap egy mesterképzést

A CCAOM megjegyzi, hogy a mesterfokozat az akupunktőrök alapszintű szabványának tekinthető. Az O * NET Online arról számol be, hogy az Egyesült Államokban az akupunktőrök 48 százaléka rendelkezik minimális mesterfokozattal. Tizennégy százaléka rendelkezik szakképzettséggel - mint pl. Akupunktúrás programba való belépéshez legalább két évig tartó érettségi szintű oktatásra lesz szükség. Azonban néhány akupunktúrás és keleti orvostudományi főiskolának főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie a felvétel előtt. Ha Ön engedélyezett regisztrált nővér vagy orvos asszisztens, ezt a követelményt el lehet tekinteni.

Feladatok és fizetések

Az Akupunktúra használata 2002-től 2007-ig növekedett a Nemzeti Kiegészítő és Alternatív Orvostudományi Központ 2008-as tanulmánya szerint, ami az akupunktúrás szolgáltatások iránti növekvő keresletre utal. Az O_NET Online arra számít, hogy az acupuncturisták számára a munkahely-növekedés 2012-től 2022-ig 8% -tól 14% -ig terjed, ami átlagosan az összes foglalkozáshoz képest átlagos. Mivel az akupunktúra viszonylag kis szakma, a növekedési ütem mintegy 13 500 új munkahelyet eredményez. Az acupuncturisták éves átlagos fizetése 2013-ban 72 870 dollár volt az O_NET Online szerint.