Kábelhúzó munka leírása

A kábelhúzók támogatják a villanyszerelők munkáját az építési és felújítási munkák során, elsősorban a kábelvezetéken és a falak mögötti vezetékeken. Telepítik a paneldobozokat és a csatlakozódobozokat, ahol a villanyszerelők csatlakoznak, és a kábeleket merev vezetékcsövön és átviteli tornyokon keresztül vezetik. Villanyszerelők irányítása és felügyelete mellett számos más feladatot is ellátnak, például anyagokat, szerszámokat és berendezéseket tartanak, vagy ellátanak, valamint tisztítják a munkaterületet és a berendezéseket. Kábelhúzó is hívható villanyszerelő vagy villanyszerelő segítője.

$config[code] not found

Oktatás, képzés és tapasztalat

Ha középiskolai végzettséggel rendelkezik, akkor általában kábelhúzóként jelentkezhet munkára. Mindazonáltal hasznos lesz az építési vagy felújítási munkákkal kapcsolatos korábbi tapasztalatok. Nincsenek olyan speciális képzések, amelyek a kábelhúzóvá válásra irányulnak, és ebben a helyzetben a legtöbbet a munkahelyi képzésen keresztül tanulják meg. Számos kábelhúzó esetében ez a munkahelyi képzés egyidejűleg egy villanyszerelői engedély megszerzésével jár.

Feladatok és eszközök

A hagyományos kéziszerszámok mellett a kábelhúzó néha speciális eszközöket is használ a villamos és egyéb kábelek mérésére és vágására a házakban és más építményekben. A kábelek akár több ezer lábig is működhetnek nagy projektekben, és a kábelhúzónak képesnek kell lennie a létrák felemelésére és akár 50 kiló kábel szállítására is. A kábelek meglévő falak mögött történő telepítésekor gyakran használják a halszalagot a kábelcsatornákon vagy a falak mögötti más útvonalak húzásán. Ipari környezetben, például gyárakban és raktárakban, gyakran meg kell vágniuk és hajlítaniuk a fémvezetéket a pontos specifikációkhoz. A kábelhúzók a kapcsolódó feladatok széles körét is elvégzik, például a munkaeszközök és berendezések karbantartása és javítása.

Munkahelyi környezet és képességek

Mivel a kábelhúzó munka nagy része építési területeken történik, a munkakörnyezet gyakran veszélyes, és nagyfokú éberséget és tudást igényel a biztonsági berendezésekről és óvintézkedésekről, különösen azokról, amelyek az elektromos áramkörökkel való munkavégzéshez kapcsolódnak. A kábelhúzónak jó kommunikációs és hallási képességekkel kell rendelkeznie, mivel gyakran meg kell osztaniuk az információkat, és utasításokat kell kapniuk a folyamatban lévő feladatokról.

Foglalkoztatási Outlook és keresési lehetőség

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 2012-ben elemzést készített arról, hogy 2022-re a kábelvágó munkahelyek száma mintegy 37 százalékkal bővül, ami lényegesen magasabb, mint az amerikai munkahely-növekedés általánosságban tervezett 11 százalékos aránya. A kábelhúzó átlagos óránkénti bére 2013-ban 13,91 dollár volt, vagy évente 28,920 dollár.

2016. évi béradatok az építőmunkások és a segítők számára

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az építőmunkások és a segítők 2016-ban átlagosan 32.750 dolláros fizetést szereztek. Az alacsonyabb szinten az építőmunkások és a segítők 26,140 dolláros fizetést kaptak, ami 75 százalékot jelentett, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 43,620 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban építőmunkásokként és segítőként 1 449 400 embert foglalkoztattak.