Medence karbantartási feladat leírása

A medence karbantartása általában azt igényli, hogy a személy egy uszodát tartsa tisztán, biztonságosan és vizuálisan vonzóvá. A pool privát vagy állami tulajdonban lehet. Található lakóhelyen, iskolában, nyilvános parkban, egészségklubban vagy gimnáziumban. Az a személy, aki gondoskodik a medencéről, általában medence-karbantartó szakembernek hívják.

Ügyességi követelmények

A munka megfelelő elvégzéséhez szükséges a veszélyes anyagok biztonságos kezeléséhez szükséges szakértelem. A medencék környezetében virágzó káros baktériumokat rendszeres és gondosan mért mennyiségű tisztító vegyi anyaggal kell szabályozni a medence vízébe. A medence-karbantartó szakembernek jó nyilvántartási készséggel kell rendelkeznie ahhoz, hogy a medencekezelési eljárások naplóit megőrizze. A vegyi anyagok pontos méréséhez matematikai készségekre van szükség. A karbantartási eszközök működtetéséhez manuális ügyesség szükséges, amely eltávolítja a leveleket és a törmeléket a medencéből.

$config[code] not found

Munkaköri kötelességek

A medencék karbantartási technikusának fő feladata a medence megőrzése és a biztonsági előírások betartása. Naponta köteles ellenőrizni a medencét, és kövesse a megfelelő tisztítási és tisztítási eljárásokat. A vegyi anyagok és tisztítószerek megfelelő ellátási szintjének fenntartása a medence karbantartási technikus munkájának része. Ha tartós vagy szokatlan kedvezőtlen körülményeket észlelnek, elvárják, hogy jelentést tegyen a főnökének, és kövesse az utasításokat a javításhoz. Ennek a munkának egy része fizikailag megvizsgálja a medence belsejét a szelepekkel és a csatornákkal annak érdekében, hogy azok ne maradjanak törmelékektől és megfelelően működjenek. Erre a feladatra rendszeresen szükség van a biztonsági berendezések naprakész ellenőrzésére és a fedélzetek és a merülési táblák hibáinak ellenőrzésére is.

Munkakörülmények

Ezt a munkát lehet elvégezni belül vagy kívül annyi medencék, különösen a szállodák, tornaterem vagy fitness központok, vannak mellékelve. A vízre vagy vegyi megoldásokra ellenálló alkalmi ruházat szükséges. Az órák gyakran szabálytalanok az úszók menetrendjeinek befogadására, és gyakran tartalmazzák a kora reggeli és esti munkát. A kültéri medencék fenntartásához a medence karbantartási technikusának kell lennie mindenféle időjárás esetén. Ez a helyzet megköveteli a hajlítás és a nyújtás képességét, hogy elérje a medence összes területét.

Oktatási követelmények

Nincsenek oktatási követelmények erre a pozícióra, bár a legtöbb munkáltató inkább a pályázókat középiskolai diplomával vagy azzal egyenértékűnek tartja. Bizonyos régiókban erre a feladatra a kormány által kibocsátott medence-karbantartási engedély szükséges. Az államtól és a joghatóságtól függő egyéb követelmények érvényes vezetői engedéllyel, CPR-vel és elsősegélynyújtással rendelkeznek, valamint tuberkulózis-tesztet és ujjlenyomat-háttérellenőrzést végeznek.

Fizetés és haladás lehetőségei

Bizonyos iskolákban, főiskolákban, egyetemeken és tornateremekben lehetőség nyílik az általános karbantartási pozíciókba való átmenetre. A kisebb szervezetek általában nem kínálnak esélyt a promócióra. A http://www.payscale.com webhelyen található információk alapján az Egyesült Államokban 2010 júniusában a medence karbantartó szakemberének éves fizetése 25.461 USD és 40.565 dollár volt.