Végrehajtó adminisztratív támogatás pozíció leírása

A felsővezetők, mint például a vezérigazgatók, a vállalati alelnökök és a műveleti vezetők, ügyvezető adminisztratív támogatás segítségével kezelik szervezeteiket. Ezek a szakemberek gyakran nevezik ügyvezető titkároknak, ügyvezető ügyintézőknek vagy ügyvezető asszisztenseknek, és kezelik a főnökeik információs igényeit és adminisztratív adatait. A szervezet vezető alkalmazottjaival való kapcsolatuk miatt számos magasabb szintű feladatot láthatnak el, mint például fontos találkozókon való részvétel és létfontosságú kutatások lebonyolítása.

$config[code] not found

szakértelem

Mivel a vezetők, a vezetők, a technikai személyzet és a hivatalnokok a szervezet minden szintjén, valamint az ügyfelekkel foglalkoznak, a végrehajtó adminisztrátoroknak kiváló interperszonális készségekre van szükségük. Aktívan meg kell hallgatniuk a főnökeik utasításait, szóban elmagyarázniuk az információkat az alárendelteknek, és az általános alkalmazottak által megértett jelentéseket kell írniuk. Társadalmi felfogásuk segít az emberek információinak felderítésében és mások motiválásában. Jó szervezeti és időgazdálkodási készségekre van szükség, mivel egyszerre több feladatot zsonglőrnek, és egynél több végrehajtó számára is működhetnek. Az ügyvezető adminisztrátoroknak hatékony számítógépes ismeretekkel kell rendelkezniük a szoftverek feldolgozásához, rendezéséhez és bemutatásához.

Feladatok

Az ügyvezető ügyintézők a vezetõik kapujaként járnak el a telefonhívások és levelek megnézésével, valamint üzenetek fogadásával. A vállalati látogatókat át kell adni rajtuk, hogy eldönthessék, hogy lehetővé teszik-e a kulcsfontosságú vezetők hozzáférését. Emellett utazási megállapodásokat is készítenek, találkozókat terveznek, és jegyzőkönyvet rögzítenek és adatokat gyűjthetnek a főnökeik kérésére. Korrekciót és levelezést, valamint egyéb üzleti dokumentumokat írnak le a vezetők, és terjesztenek emlékeztetőket vagy más írásos kommunikációt. Szakértelem részeként olyan változatos irodai berendezéseket működtethetnek, mint számítógépek, másolók, faxok és telefonrendszerek.

Felügyelet

Nagy szervezeteknél a végrehajtó adminisztrátorok felelősek más titkárok, asszisztensek és tisztviselőkért, így a munkaköri leírásokhoz vezetési feladatokat is felvehetnek. Feladatokat írnak le, majd meghallgatják és ellenőrzik a jelöltek képesítését. Ezután bérelnek, képeznek és motiválnak az alárendelt adminisztrátorokat. Ezenkívül feladatokat és ütemezéseket rendelnek, irodaterületeket és kellékeket rendelnek, és figyelemmel kísérik a munka előrehaladását és minőségét. Az ügyvezető ügyintézők felelősek lehetnek az emelésért és a promóciókért - valamint a lövésekért - alárendeltekért.

szakképesítés

Az O * NET OnLine azt mutatja, hogy a végrehajtó ügyintézők 41 százaléka rendelkezik néhány postecondary osztálysal, de nincs fokozata, 28 százaléka rendelkezik középiskolai diplomával vagy GED-vel, és 26 százalékuk társult végzettséggel rendelkezik. Egyes adminisztrátorok alacsonyabb szintű hivatali helyzetekben indulnak, de tapasztalattal és további képzéssel egyre nagyobb felelősséggel bíró pozíciók lépnek fel, amíg el nem érik a végrehajtó szintet. Az ügyvezető asszisztensek munkatársai két évig tartanak, és az üzleti iskolák és a közösségi főiskolák rendelkezésére állnak. Néhány ügyvezető titkár főiskolai végzettséggel rendelkezik az egyetemek üzleti igazgatásában, ami négy évig tart. Az önkéntes tanúsítás elérhető a nemzeti szervezetektől, ami növelheti a munkalehetőségeket.