Utazási tervező munka leírása

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az utazási tervezők vagy utazási irodák 2013 májusában több mint 64 000 munkahelyet tartottak. Az emberek az utazási tervezőket keresik, hogy segítsenek nekik az utazási csomagok legjobb ajánlatairól és tanácsot adjanak nekik, hogy hová menjen. Az utazási tervezői sikerhez szükséges tulajdonságok közé tartozik az erős kommunikációs és ügyfélszolgálati készségek, valamint a részletekre való orientáció.

Munkaköri kötelességek

Az utazási tervezők segítenek ügyfeleiknek, hogy a legjobb döntéseket hozzák az utazási megállapodásokról. Javaslatokat tesznek arról, hogy hová menjenek, közlekedési módok, autókölcsönzés, szállodai szállás, túrák és látnivalók. Tanácsot adnak az ügyfeleknek a választott úti célokról, beleértve az időjárási viszonyokat, a helyi szokásokat, a látnivalókat, a szükséges dokumentumokat és az árfolyamokat. Az utazási tervezők néha meglátogatják az üdülőhelyeket, a szállodákat és az éttermeket, hogy értékeljék a minőséget és tájékozott ajánlásokat. Az utazási tervező munkája magában foglalja az utazási irodák által kínált utazási csomagokat és szolgáltatásokat is.

$config[code] not found

Munkakörülmények

Egy utazási tervező az idő nagy részét az íróasztal mögötti irodai környezetben tölti el - a papírmunka kitöltése, az ügyfelekkel való kommunikáció, a szállodák és a repülőjegyek kapcsolatfelvétele. Sok időt fog tölteni a telefonon és a számítógépen. Különösen elfoglalt utazási idők során az utazási tervező nagy nyomásnak van kitéve. Lehet, hogy szükség esetén újraterveznie kell a járatokat, vagy törölnie kell a szállodai foglalásokat. Az önálló vállalkozói utazási tervezők gyakran hosszú órákat dolgoznak, de néhányan otthon is dolgozhatnak.

Oktatás és készségek

A formális képzés és a számítógépes ismeretek növelik az állásajánlatok utazási tervezői esélyeit. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az iparági szakmai szövetségek, szakképző főiskolák és kétéves főiskolák képzése. A felnőttoktatási programok tanfolyamokat is kínálnak, néhány pedig online. Egy tipikus utazási tanterv magában foglalja az utazási ágazat földrajzát, marketingjét, értékesítését és kulcsfontosságú elemeit. Idegen nyelv, földrajz, világtörténet és üzleti kurzusok szintén hasznosak az utazási tervezők számára.

Éves jövedelem

Az utazási tervező fizetését befolyásoló tényezők az ügynökség mérete, értékesítési képessége és tapasztalata. 2013-ban az utazási tervezők éves átlagbére 37,200 dollár volt a BLS szerint. Az utazási tervezők legmagasabb 10 százaléka évente 57,910 $ -ot szerzett, míg a legalacsonyabb 10% -ot 19 640 dollár vagy annál kevesebb. Néha az utazási tervezők megkapják a járatokat, mint például az ingyenes vagy olcsó utazást, hogy értékeljék a célállomások minőségét. Az önálló vállalkozói utazási tervezők jövedelme a jutalékoktól függ, és lehet, hogy hiányoznak az utazási tervezők, akik egy ügynökségnél dolgoznak.

Fejlesztési lehetőségek és munkahelyi Outlook

Egyes utazási tervezők irodai alkalmazottakként indulnak egy utazási irodában, de a tervezőkre vagy ügynökökre a munkahelyi képzéssel és tapasztalattal rendelkeznek. A tapasztalt utazási tervezők előreléphetnek a vezetői pozíciókban, vagy elkezdhetik saját üzletüket. A Munkaügyi Statisztika Irodája arra számít, hogy 2012 és 2022 között az utazási irodák 12% -kal csökkennek, mivel az internet megkönnyíti az utazók számára saját utazásukat. A vállalati utazásra vagy a piacra szakosodott tervezők, mint például a kalandtúra, a legjobb munkalehetőségeket fogják biztosítani.