A Marcom szakember munkaköri leírása

Noha az induló és a kisvállalkozások néhány vezetője marketing- és PR-funkciókat lát el, a nagyobb cégek rendszerint ezeket a feladatokat marketingkommunikációra vagy marcomra, szakemberekre ruházzák át. Ezek a szakemberek sokféle készségkészletet és széleskörű ismereteket igényelnek a marketing elvek, a márkaépítési szabványok és a marketing és reklámanyagok kifejlesztéséhez használt vállalati irányelvek terén. Gyakran magas rangú, a marcom szakemberek olyan feladatokat látnak el, amelyek a PR, a termékmarketing, a weboldal menedzsment, az eseménytervezés és a reklám területén terjednek el.

$config[code] not found

Funkció

A Marcom szakemberei marketingkommunikációs anyagokat készítenek belső munkatársak, vállalati ügyfelek és vállalati partnerek számára. Ez a tartalom tartalmazhat sajtóközleményeket, terméklapokat, vállalati brosúrákat, esettanulmányokat és eseményhívásokat. A Marcom szakemberei feladata a márka- és vállalati üzenetküldési irányelvek felülvizsgálata és végrehajtása a cég honlapjain, valamint a nyomtatott és elektronikus kiadványokon. A marketingkommunikációban dolgozó alkalmazottak vállalati funkciókat is megtervezhetnek és koordinálhatnak, valamint segíthetnek a rendezvényen megjelenő marketinganyagok tervezésében és kivitelezésében. Egyéb feladatok közé tartozik a marketing tervek összeállítása, képzési kézikönyvek kidolgozása és a külső szállítókkal kötött szerződések felügyelete.

Munkakörnyezet

A Marcom szakemberei általában irodai környezetben dolgoznak az általuk támogatott üzleti vezetők közelében. Mivel ezek a szakemberek a szűk határidőkkel rendelkező marketingprogramokat és kampányokat kezelik, a nyomás alatt álló munka gyakori. A gyakori utazási és hétvégi órák jellemzőek a marketingkommunikációs szerepekre, amelyek a rendezvénytervezési feladatokat magukban foglalják a kereskedelmi kiállítások, az ipari konferenciák és az ügyfelek eseményei számára. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal Foglalkoztatási Outlook Kézikönyv, 2010-11 kiadása szerint a marketing, a promóciók, a reklám és a PR mezőben a munkavállalók több mint 80 százaléka hetente több mint 40 órát dolgozott.

szakértelem

Mivel a marcom szakemberek felelősek a dokumentumok elkészítéséért, szerkesztéséért és lektorálásáért, kiváló pozícióra van szükség ehhez a pozícióhoz. Ezen túlmenően a jelölteknek erős szóbeli és interperszonális kommunikációs készséggel kell rendelkezniük, mivel a marcom szakembereknek kapcsolódniuk kell a felsőfokú alkalmazottakhoz és a cégük különböző részlegeihez. A marcom szerepét segítő egyéb készségek közé tartozik a táblázatkezelő készség, a szövegszerkesztő és az e-mail szoftverek. A legtöbb munkáltató inkább azt kívánja, hogy a marcom szakemberek munkatapasztalatot szerezzenek az ágazatban, ahol munkát keresnek.

Fizetés

Az Egyesült Államok marcom szakembereinek átlagos fizetése 80 000 dollár volt a 2010. júniusi SimpyHired jelentés szerint. Ennek a szerepnek a fizetése olyan tényezők függvénye, mint a földrajzi terület, a tapasztalat és az oktatás szintje és az ágazat.

Lehetséges

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a marketing, reklám, PR, értékesítési és promóciós szakemberek munkahelyei 13 százalékkal nőnek a 2008 és 2018 közötti időszakban. Mivel a vállalatok továbbra is egyre több terméket és szolgáltatást értékesítenek egy egyre globálisabb piacon, a marcom munkavállalóknak szükségük lesz arra, hogy segítsék a munkáltatókat a versenytársakkal szemben. Ezen túlmenően a 2018-as időszakban a legjobb munkalehetőségeket a marketing szakemberek, akik rendkívül kreatívak, mesterképzést vagy MBA-t tartanak fenn, és a számítástechnikai készségek széleskörű ismereteit igénylik.

2016 Eladási vezetők fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az értékesítési menedzserek 2016-ban átlagosan 117,960 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten az értékesítési menedzserek 79,420 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 168 300 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 385.500 embert alkalmaztak az Egyesült Államokban értékesítési vezetőként.