Fizessen egy orvosi vizsgálónak

Láttad őket a televíziós bűncselekményeken és a jogi drámákon. Egy orvosi vizsgáló orvos, aki egy testet vizsgál post mortem vagy a halál után, hogy meghatározza a halál okait, ha szokatlan vagy gyanús körülmény van.

Munkaköri leírás

Az orvosi vizsgáztatók tájékoztatást nyújtanak a hirtelen, erőszakos vagy traumás halálesetek által érintetteknek. A halál okának megállapításához és a bűncselekmény elkövetéséhez családtagokkal, temetkezési házakkal, közegészségügyi ügynökségekkel és bűnüldözéssel dolgoznak. A televízióban egy orvosi vizsgáló élete tele van drámával és feszültséggel. A valóságban a feladat többet jelent, mint a bűnözési helyszínekre való utazás és a boncolás elvégzése, bár ezek a munka fontos összetevői. Az orvosi vizsgáztatók röntgenfelvételeket és fényképeket készíthetnek, elemezhetik a testfolyadékokat és eltávolíthatják a szerveket, hogy megvizsgálják és mérjék őket. Az orvosi vizsgáztatóknak gondosan fel kell jegyezniük a betegek orvosi történetét és a boncolási eredményeket. A legtöbb joghatóságban az orvosi vizsgáztatók azok a szakemberek, akik halálozási bizonyítványokat adnak ki. Időnként a munka rettenetes lehet. Elkülöníthetõ, mivel az orvosi vizsgáztatók általában kis személyzettel dolgoznak. A munka stresszes lehet, különösen akkor, ha olyan családtal foglalkozik, amely traumás veszteséget szenvedett.

$config[code] not found

Mi a különbség egy koroner és egy orvosi vizsgáló között?

Nem minden joghatóság használja ugyanazt a rendszert. Egyes joghatóságok koronereket használnak; bizonyos esetekben orvosi vizsgálatokat használnak; és néhánynak van egy irodája, amely mindkettőt tartalmazza. Általában a koronázókat választják, és nem kell orvosnak lenniük. Az orvosi vizsgáztatókat rendszerint kinevezik. Orvosnak kell lenniük, bár nem kell kiképezniük, vagy patológusként vagy igazságügyi patológusként képezniük. Az állam úgy dönthet, hogy központosítja rendszerét egy államhivatal segítségével, de decentralizálhatja rendszerét, ami azt jelenti, hogy a koronereket és az orvosi vizsgáztatókat megyei vagy regionális irodák irányítják.

Oktatási követelmények

Nincs orvosi vizsgáztató iskola. Az orvosi vizsgáztatásra való szakképzés az orvosi iskolával kezdődik, amely négy évig tartó intenzív tanulmány a főiskolai végzettség után. Az orvosi iskolai felvételek nagyon versenyképesek. Bár nincs formális követelmény a nagy, sikeres pályázóknak általában 3,61-es vagy magasabb fokozatú átlaggal, és az alaptudományok, a kémia, a fizika, a matematika és a pszichológia szilárd alapja. Az orvostudományi iskolák általában 510 vagy annál nagyobb pontszámot igényelnek az Medical College felvételi teszten (MCAT). Ezen túlmenően az orvostudományi iskolák három erős ajánlási levelet szeretnének látni, amelyek igazolják a jelölt akadémiai eredményeit, a munka etikáját és az orvosi szakma karrierjének megfelelőségét.

Az orvostudományi iskola után az orvosnak meg kell szereznie az engedélyt, majd a választott szakterületükön egy rezidenciát kell befejeznie. Nincs olyan rezidens, amely kifejezetten orvosi vizsgáztatást nyújt. Az orvosok befejezhetik a patológiás rezidenciát, lehetőleg az autopsziákra és az orvosi igazságszolgáltatásra összpontosítva. Sok patológus ezt követően úgy dönt, hogy egy újabb képzési évet folytat egy orvosi vizsgabiztosságon keresztül, amelyet egy kormány által vezetett orvosi vizsgabiztos irodán keresztül kínálnak.

Munkakörnyezet

Az orvosi szakértők laboratóriumokban dolgoznak kormányzati szervek, orvosi iskolák, kórházak és morvák számára. Bűnügyi jelenetekbe utazhatnak, konzultálhatnak a bűnüldözési és egészségügyi szakemberekkel, majd felkérhetik őket, hogy bizonyságot tegyenek a bíróságon.

Fizetés és munkahelyi Outlook

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nyomon követi az adatokat és foglalkoztatási előrejelzéseket készít minden munkahelyen. Annak ellenére, hogy az Elnökség nem foglalkozik orvosi szakterületekkel, az orvosok és a sebészek munkakörülményei várhatóan továbbra is erősek maradnak, 13 százalékos növekedési ütemben 2026-ig. Ez az arány az átlagosnál gyorsabb, mint az összes többi munkahely.

Az Egyesült Államokban az orvosi vizsga fizetése átlagosan évi 79 500 dollár, 30,201 és 194 385 dollár között. A munkáltató, a földrajzi elhelyezkedés és az éves tapasztalat az orvosi vizsgáló jövedelmét befolyásoló tényezők.