Példák az álláshirdetés írására

A szervezet első benyomása az álláskeresők számára nem a kapuőr, vagy a recepciós, aki bejelenti, ha egy jelölt megérkezik az interjút. Ez az, ahogyan írja a munkahelyi hirdetéseit, amelyek vonzzák a pályázókat a cégéhez. A jól megépített állásajánlatok képzett pályázók körét hozhatják, és pozitív képet adhatnak arról, hogyan értékeli a vállalat a jelenlegi és jövőbeli alkalmazottakat.

Nem csak egy munkaköri leírás

Egyes toborzók egyszerűen átmásolják és beillesztik a munkaköri leírásokat egy olyan hirdetésbe, amely a képzett és érdekelt pályázókat vonzza. Bár a munkaköri leírást a kiküldetés alapjaként használhatja, többet kell kérnie, hogy eladja a pályázókat arról, hogy miért kellene időt töltenie a pozícióra. 2012. decemberi Huffington Post blogbejegyzésében Steve Roberson, a bécsi vezérigazgató, a Va.-alapú StartUpHire, több mint 40 százaléka nem ösztönöz, hogy pályázzon, ha a kiküldetés nem fogja meg őket. Adjon információt a vállalatról és a szervezet munkájának előnyeiről. Ismertesse a pályázóknak, hogy milyen típusú pályázókat keres, és hogyan kell pályázni a munkára.

$config[code] not found

Mondja el a pályázóknak, hogy mit kínál

Kártérítési és juttatási csomagja mellett írjon egy állásajánlatot, amely tartalmazza azt, amit a sikeres jelöltnek kell kínálnia. A Tufts Egyetem Karrierközpontja ezt a "munkáltatói márkának" nevezi. Ez az, ami elválasztja egymástól azoktól a cégektől, amelyek ugyanazt a minősített jelöltet keresik. Ha a munkahelyi kultúrája gyors ütemű, mondja meg. Ily módon a pályázók, akik olyan munkát keresnek, amely megköveteli számukra, hogy nyújtsák be szellemi képességeiket, és növekedni fognak, az Ön kiküldetéséből, hogy kihívást jelentenek a munkavállalókra - jó módon. Azok a vállalatok, amelyek előremutató lehetőségeket nyújtanak, mint például a promóció-belülről és a vezetés fejlesztéséről vagy képzéséről, szintén bele kell foglalniuk az állásajánlatokba. Valószínűleg olyan motivált jelölteket fog vonzani, akik hosszú távú pályaválasztási lehetőségeket keresnek.

Magyarázd el, mit vársz

A munkaköri leírástól eltérően az Ön elvárásai többet mondanak arról, amit a felügyelő és a vezető igényel. Például írhatsz: "Az XYZ Architecture díjazza a korai és közepes karriert foglalkoztató alkalmazottakat izgalmas feladatokkal és mentorálási lehetőségekkel a magas rangú projektekkel foglalkozó magas rangú építészekkel. A legtehetségesebb építészeket keressük az üzletben, de mi is A munka és a magánélet közötti egyensúlyra vágyó szakembereket is keresve, hosszú ügyféllistaink és több tucatnyi egyszerre zajló projektünk ellenére arra ösztönözzük munkatársainkat, hogy távolodjanak a munkától is. öt évvel a társasággal. "

Beszélgetés részletei

Adja meg a pályázók tájékoztatását arról, hogy miért van üres állás, például a bővítés vagy a hirtelen növekedés miatt. Tartózkodjon a vállalat bajainak - például nagy forgalmának - kitettsége, ha ez az oka annak, hogy van munkahelye. Magyarázza el a legjobb alkalmazási módot, legyen az online alkalmazásrendszeren keresztül, vagy e-mailben a bérbeadó kezelőnek, és mondja el, hogy mennyi ideig fogadja el az alkalmazásokat. Például írhat: "Küldje el a fedőlapot, az önéletrajzát és a fizetését közvetlenül az értékesítési osztály vezetőjének, Mary Smithnek, a [email protected] címen. A pályázók, akik nem nyújtanak be fizetési követelményeket, nem kapnak díjat. anyagokat egyetlen e-mail mellékletként a Word formátumban. "

Jogi és formai követelmények

Tisztázza meg, hogy a szervezet magában foglalja a tisztességes foglalkoztatási gyakorlatokat. Az állásajánlatok alján számos vállalat felsorolja az "EOE / AA munkáltatót". Az EOE az esélyegyenlőségi munkáltatót jelenti, és az AA azt jelenti, hogy a szervezet pozitívan cselekszik. Ha van olyan célcsoport, amit keresel, akkor egyértelműen állítsd be, hogy "Veteránokat kell alkalmazni," vagy valami ilyesmit. Kerülje a nyilvánvalóan preferenciális vagy megkülönböztető kijelentéseket, mint például: "Mi inkább a fiatal jelölteket választjuk ezeknek a pozícióknak", vagy "Ez a tökéletes karrierlehetőség egyéni pályázóknak, akik az idő 100% - át utazhatják."