A síkágyas tehergépkocsi-vezető munkaköri leírása

A traktor pótkocsin nem szállítható terheléseket síkágyas teherautóval kell szállítani. A síkágyas gépjárművezetőknek a fizikai erővel kombinált tapasztalattal kell rendelkezniük ahhoz, hogy sikerüljenek e szerephez. Az árukat több városban és több államban is meg kell adni. A teherautók vezetői a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint alkotják az egyik legnagyobb foglalkozást.

Tapasztalat

Minden síkágyas teherautó-vezetőnek rendelkeznie kell a jelenlegi kereskedelmi vezetői engedéllyel. A CDL megszerzéséhez a leendő tehergépkocsi-vezetők képzéseket vehetnek igénybe, hogy megtanulják, hogyan lehet egy síkágyas teherautót egy zsúfolt úton mozgatni. A Professional Truck Driver Institute olyan képzéseket kínál, amelyek megfelelnek a szövetségi autópálya-adminisztráció által bevezetett szabványoknak.

A járművezetőknek tiszta vezetési nyilvántartásokkal kell rendelkezniük, és írásbeli vizsgát kell adniuk a CDL jogosultságához.

A legtöbb síkágyas fuvarozó cégnek túlélő tapasztalatra van szüksége.

szakértelem

A síkágyas tehergépkocsi-vezetőknek rendelkezniük kell a tehergépkocsi hosszú ideig tartó vezetéséhez szükséges fizikai képességekkel. Ezeknek elég erősnek kell lenniük ahhoz, hogy a terheléseket megfelelően lehessen kötni.

Ezeknek a mozdonyvezetőknek az unalom és a fáradtság rendszeres működését kell végezniük. Rugalmas családi életet kell biztosítaniuk, mivel sok síkágyas teherautó-vezető gyakran egy hétig távol van otthonról. Emellett hétvégén és ünnepnapokon is dolgozhatnak.

feladatai

A platós teherautó-vezetőknek össze kell kötniük a teherautókat. Ezt megfelelően kell elvégezni a biztonságos szállítás biztosítása érdekében.

A síkágyas tehergépkocsi-vezetők csapatokban dolgozhatnak, hogy megosszák a vezetési időt a hosszú utak során, és segítséget nyújtsanak egymásnak a nehéz terhelések kezelésében.

Sok hosszú távú teherautó-vezetőnek meg kell terveznie saját útvonalait. Ezeknek a meghajtóknak egy megadott határidővel rendelkeznek, és kiválaszthatják, hogy melyik útvonalon kívánják elérni a célállomást az előre meghatározott időpontban.

A járművezetőknek részletes naplót kell vezetniük az utazási időről, a futásteljesítményről és az alvási órákról, hogy dokumentálják, hogy betartották a Közlekedési Minisztérium által előírt szabályokat.

Kártérítés

Sok síkágyas teherautót fizetnek az óra vagy a mérföld. 2008-ban az átlagos teherautó-vezető 17,92 dollárt szerzett óránként, a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint.

Az óradíjak vagy a futásteljesítmények aránya a járművezető tapasztalatától és a vállalatnál eltöltött időtől függően nő.

Sok teherautó-vezetőnek lehetősége van csatlakozni egy csapathoz vagy a csapatcsapatok nemzetközi testvériségéhez, amely platformot biztosít a kamionoknak, hogy meghallgassák azokat a kérdéseket, mint a munkahelyi jogok és a szerződéses tárgyalások.

Job Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a teherautó-vezetők foglalkoztatottsága 2008 és 2018 között 9% -kal nő. Mivel az árukereslet a gazdasággal együtt növekszik, több teherautó-vezetőre lesz szükség az áruk szállításához.