Tűzoltó munka leírása és feladatai

A tűzoltóknak minden nap polgári kötelességnek kell szolgálniuk, amely a polgárok védelme válság idején. A tűzoltók egyike a világ legszélesebb körű és sokoldalú vészhelyzeti munkacsoportjainak. Céljuk "szolgálni és védeni", és nagyon jól csinálják. Az alábbiak egy tűzoltó munkaköri leírása és feladatai.

Leírás

A tűzoltók megvédik mások életét, ha veszélyeztetik. Hagyományosan ez akkor történik, amikor a tűz megszakad, bár a tűzoltók számos más vészhelyzetet is képesek kezelni, beleértve a jármű baleseteit és a víz megmentését. Tűzoltókat elsődleges válaszadóknak neveznek okból. Jellemzően az elsők válaszolnak a vészhelyzetre. Emiatt a tűzoltóknak a vészhelyzetek széles körét, valamint a súlyos balesetből kifolyó tömeges hisztériát kell kezelniük.

$config[code] not found

Oktatás

A leendő tűzoltóknak legalább 18 évesnek kell lenniük, és középiskolai diplomával kell rendelkezniük. A leendő tűzoltók a bejárati tűzvizsgát veszik igénybe, bár több ember vesz részt először főiskolán, és több tapasztalatot szerez a karrierről. Sok főiskola kínál speciális 2- vagy 4 éves programokat a leendő tűzoltók számára. A vizsga tartalmaz egy írásbeli szakaszt, az erősségvizsgálatokat és az orvosi vizsgálatot. A legmagasabb pontszámmal rendelkező pályázók az akadémián egy héten át tartó formális képzésben részesülnek.

Feladatok

A tűzoltók különböző parancsnokok szerint vannak kialakítva, különböző feladatokkal. Például a talajműveletek vezetik a tűzoltóautó létráit. A tömlők üzemeltetői csatlakoztatják a tömlőket a tűzcsapokhoz, és a szivattyúkezelők megvizsgálják a tömlőt, és gondoskodnak arról, hogy a vízszivattyúk átmenjenek. A tűzoltók és tűzoltók többsége város vagy közösség kormánya alatt dolgozik, azonban egyes tűzoltóságok magánvállalkozás alatt működnek. Az önkéntes tűzoltóknak más teljes munkaidős állása van, de nagy szükségük van a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók támogatására a válság vagy a nagyobb tűz idején. A tűzoltó fő feladata, hogy biztonságosan kezelje a tüzet. Először is, a tűzoltó csapatnak meg kell mentenie a veszélyeztetett állampolgárokat, vagy az infrastruktúra belsejében. Másodszor, a tűzoltóknak kezelniük kell a tüzet, és a lehető legkisebb kárral ki kell húzniuk a lángokat az infrastruktúra és a személyes sérülés nélkül. Néha a tűzoltók veszélyes helyzetben vannak, és még rosszabb, néhányan elveszítik az életüket mások megmentése közben.

Tűzvédelmi típusok

A tüzek többsége vagy háztartási tüzekként vagy pusztasági tüzekként van besorolva. Mindkettőt másként kezelik. Általában az egyének veszélybe kerülnek a háztartásokban. Még ha mindenki evakuálva van, a hazai tulajdonosok fennállnak azzal a kockázattal, hogy mindent elveszítenek otthonukban. A vadon élő tüzek sokkal szélesebb körűek és nehezebbek. A vadon élő tüzek pillanatok alatt megváltoztathatják az irányokat, és több száz hektárnyi elpusztítást okozhatnak.

Fizetés és juttatások

A tűzoltók akciókat fognak kapni, minél hosszabb ideig maradnak az osztályon, és a felügyelőktől kapnak jóváhagyást. A tűzoltóság három legérdekesebb pozíciója a kapitány, a zászlóalj vezetője és a tűzvezető. A StateUniversity.com szerint körülbelül 353 000 tűzoltó dolgozik az Egyesült Államokban. A foglalkoztatási kilátások 2014-ben is nagyon pozitívnak tűnnek. A fizetések a helyszín és a tapasztalat szerint változnak, az átlagkereset 18,34 USD / óra.