A virágos szállítás munkaköri leírása

Sokan ismerik a szeretteik születésnapjait és évfordulóit, ha virágokat küldenek. Virágos szállítási vezetők felelősek a virágos elrendezések felvételéért a virágboltokban és az ügyfelek számára történő szállításért. Ezek általában belépő szintű pozíciók, így a dolgozók megismerik a szükséges készségeket. Néhány virágos szállítási vezető segíti a virágüzleteket virágkötések összeállításával.

Feladatok

Virágos szállításvezetők betölti az ügyfél megrendeléseket a szállítási furgonba. Ellenőrzik a káresemények virágos elrendezését, és minden problémát jelentenek a virágüzletnek. A virágos szállítási vezetők ezután hozzák meg az ügyfelek otthonait. Bizonyos esetekben szükség lehet arra, hogy a kézbesítési vezetők aláírást kérjenek a kézhezvétel igazolására. Néhány virágos kézbesítő is segíthet a virágboltokban vagy raktárakban. Segítenek kicsomagolni a virágáru-szállítmányokat, és virágokat szerveznek a raktárban. Néhányan megrendeléseket is felírhatnak. A vállalati jármű karbantartásáért gyakran felelősek a virágos szállítási vezetők is.

$config[code] not found

követelmények

Sok munkáltató inkább virágkötő-vezetőket szeretne, akiknek középiskolai vagy GED-diploma van, de nincsenek formális oktatási követelmények a pozícióhoz. A virágos szállítási vezetőknek érvényes vezetői engedéllyel kell rendelkezniük és kiváló vezetési rekordot kell kapniuk. Sok vállalat egy dobozos targoncát használ áruk szállítására, így a virágos szállítási vezetőknek meg kell tapasztalniuk az ilyen típusú járművet. A szállítási vezetőknek jó fizikai formában kell lenniük, mert nehéz virágos elrendezéseket kell betölteniük és szállítaniuk. A virágos szállítási vezetőknek jó kommunikációs és ügyfélszolgálati készséggel kell rendelkezniük. A szállítási vezetőknek nagy figyelmet kell szentelniük a részletekre, és gyors ütemű környezetben kell dolgozniuk. A szervezeti készségek a pozíció szempontjából is fontosak. Emellett a virágos szállítási vezetőknek képesnek kell lenniük arra, hogy felügyelet nélkül jól működjenek.

Munkakörülmények

A virágos szállítási vezetők a nap nagy részét vezetik, bár virágüzlet-üzletekben vagy raktárakban is dolgozhatnak. A munka fizikailag igényes lehet, mert nehéz emelést, hordozást, járást és hajlítást igényel. Néhány virágszállító meghajtó 40 órás héttel dolgozik, de hétvégi órákra lehet szükség. A szállítási vezetők túlórát is végezhetnek az ünnepek vagy más elfoglalt évszakok alatt. Néhány virágos szállítási illesztőprogram részmunkaidőben működik.

Fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a könnyű vagy a szállítási szolgáltatások vezetőinek, ideértve a virágos szállítási vezetőket is, éves átlagkeresete 2009 májusától 28,330 dollár volt. A legmagasabb 10 százalék több mint 51 700 dollárt szerzett, míg a legalacsonyabb 10 százalék kevesebb, mint 17.370 dollár.. A középső 50 százalék 21,410 és 38,040 dollár között nyert. Virágos szállítási vezetők is kaphatnak tippeket, amelyek növelhetik jövedelmüket.

Foglalkoztatási Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal becslése szerint a könnyű vagy a szállítási szolgáltatások vezetőinek, köztük a virágos szállítási vezetőknek a foglalkoztatása 2008 és 2018 között 4 százalékkal nő, ami az összes foglalkozás átlagánál lassabb. A területen a foglalkoztatás szorosan kapcsolódik a gazdasági feltételekhez, mivel a fogyasztók a recesszió során kevésbé költenek az olyan extrákra, mint a virágok.