Mi az a valutaelemző munkája?

A valutaelemző alapvetően ugyanazokat a munkákat végez, mint a pénzügyi elemző. Ezek az egyének azonban a külföldi pénznemek értékére vonatkozó előrejelzések készítésére specializálódtak az amerikai dollárhoz képest.

Oktatás

Ahhoz, hogy versenyképes jelölt legyen valuta-elemzői pozícióban, először főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie. Jellemzően ezt a fokozatot a nemzetközi piacokon, a pénzügyekben, a statisztikában, az üzleti életben, a számvitelben, a közgazdaságtanban vagy más releváns területen kell elvégezni. Más ajánlott tanulmányterületek közé tartozik a kockázatkezelés, az opciós árképzés és a kötvényértékelés.

$config[code] not found

szakértelem

A pénznemelemzőknek analitikusan kell gondolkodniuk. Továbbá alapos számítógépes és problémamegoldó képességekkel kell rendelkezniük. Ezeknek a szakembereknek képesnek kell lenniük arra, hogy jól működjenek, de erős kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük, és magabiztosan kell előadniuk a nagy csoportokat. Nagy figyelmet kell fordítaniuk a részletekre, érdeklődniük kell a külföldi gazdaságok iránt, és kutatás-orientáltnak kell lenniük.

Feladatok

A valutaelemzők gyakran együttműködnek más pénzügyi tisztviselőkkel, hogy megjósolják a külföldi piacok jólétét és a devizák értékét a dollárhoz képest. Ez segíthet a vállalat kockázatkezelésének meghatározásában, potenciális befektetésekben, vagy csak segíti őket a tengerentúli termeléssel kapcsolatos üzleti döntések meghozatalában. Kutatásuk alapján a valutaelemzők jellemzően prezentációkat készítenek a megállapításairól, majd cselekvési javaslatokat tesznek. Gyakran segítenek ezeknek a kezdeményezéseknek a vezetésében, ha a vállalat vagy az ügyfél a tervezett cselekvési tervet veszi át.

Munkakörnyezet

A legtöbb valutaelemző kényelmes irodai környezetben dolgozik. Jellemzően hozzáférnek az információs szolgáltatásokhoz és a high-tech számítógépes rendszerekhez. Időnként kötelesek pénzügyi megbeszélésekre utazni, hogy beszéljenek vagy egyszerűen részt vegyenek. Az Egyesült Államok Munkaügyi Hivatala szerint az ilyen pozícióban lévő emberek gyakran hosszú, 50-60 órás hetekig dolgoznak.

Fizetés

A Payscale.com szerint az átlagos valutaelemző évente 44,120 és 63,100 dollár között mozog. Ez egy óránkénti jövedelemnek felel meg, amely 12,21 és 36,32 dollár között mozog. Mint minden fizetési információhoz hasonlóan, ezek a számok a földrajzi elhelyezkedés, a munkáltató és az éves tapasztalatok függvényében változhatnak.

2016 Pénzügyi vezetők fizetési adatai

A pénzügyi vezetők az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ban átlagosan 121,750 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten a pénzügyi menedzserek 87,530 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 168,790 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban pénzügyi vezetőként 580,400 embert foglalkoztattak.