MIS koordinátor munkaköri leírása

Az információs rendszerek szolgáltatásainak tervezéséért, irányításáért és koordinálásáért felelős vezetői információs rendszerek koordinátora. Az MIS-koordinátor jellemzően egy MIS-vezetőnek, információs vezetőnek vagy vezérigazgatónak jelent.

Feladatok

A MIS-koordinátor feladatai kiterjedhetnek a rendszer jellemzőihez tartozó személyzet képzési programjainak kidolgozására, a programozók és az adatfeldolgozó személyzet felügyeletére. A koordinátor az IT-projektek költségvetését és költség-elemzését is elvégzi.

$config[code] not found

Munkafunkciók és funkciók

Az MIS koordinátor felelős az új technológiák, köztük a hardver, a szoftver vagy a távközlési komponensek kutatásáért, az információs rendszerek működési struktúrájának hatékonyságának javítása érdekében. A koordinátor segíti a rendszer- és szoftverfrissítések, valamint az információs rendszerek beszerzését és lízingelését. Az MIS koordinátor felügyeli az új rendszerek telepítését is.

Munkakörnyezet

Az MIS-koordinátor jellemzően heti 40 órát dolgozik, de 24 órás hívást is kezdeményezhet vészhelyzet esetén. A MIS-koordinátor kötelezhető arra, hogy helyszíni látogatásokat végezzen a vállalathoz vagy szervezethez kapcsolódó rendszerek és információs rendszerek műveletei tekintetében.

Oktatási követelmények és fizetés

A legtöbb munkáltató azt várja, hogy a MIS-koordinátor pozíciójára jelöltek jelennek meg, akiknek főiskolai diplomája a számítástechnikai vagy információs rendszerek menedzsmentje. A MIS-koordinátor kompenzációja összehasonlítható egy rendszerelemző vagy vezető rendszerelemzővel. A Payscale.com szerint az öt-kilenc éves tapasztalattal rendelkező MIS-koordinátor éves fizetést fizet 64,327 dollár és 84 802 dollár között.