PLC programozói munka leírása

A PLC, vagy programozható logikai vezérlő egy digitális számítógép, amelyet a feldolgozóiparban az elektromechanikus folyamatok automatizálására használnak. Ezek az eljárások az összeszerelési vonalakon vagy a világítótesteken lévő gépekre vonatkozhatnak. A PLC programozók segítik a cégeket a működési eljárások javításában.

Feladatok és várakozások

A PLC programozó felülvizsgálja a vállalat mérnöki specifikációit, és biztosítja, hogy a tanácsadó csapat megoldásokat javasoljon az ügyfelek igényeire. Azt is biztosítja, hogy a változások megfeleljenek a projektkövetelményeknek.

$config[code] not found

Tudományos követelmények

A PLC programozói pozíciók kitöltéséhez a cégek előnyben részesítik a villamosmérnöki diplomát vagy a kapcsolódó tudományágat.

Alkalmasság

A PLC programozónak kiváló írásbeli és verbális kommunikációs készséggel és minimális felügyeleti képességgel kell rendelkeznie.

Kereset

A karrierforrások honlapja Valóban azt jelzi, hogy egy PLC programozó 2010-ben 72 000 dolláros éves fizetést szerzett.

Haladás

A PLC programozója növelheti promóciós esélyeit a feladatok megfelelő végrehajtásával, és rendszeresen részt vehet az iparági szemináriumokon, mint például a Számítástudományi és Távközlési Igazgatóság által szponzorált szakmai szimpóziumokon.

Munkakörülmények

A PLC programozók tipikus munkanapjai 8 órakor kezdődnek és 17 órakor zárulnak. Néhány magas rangú szakember hosszabb munkaidőt vagy utazást igényelhet az üzleti követelmények függvényében.

2016 Számítógépes programozók fizetési adatai

A számítástechnikai programozók átlagosan 79 840 dolláros fizetést szereztek 2016-ban az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint. Alacsony szinten a számítógépes programozók 61,100 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez. A 75. százalékos fizetés 103 690 dollár, ami 25 százalékot keres többet. 2016-ban 294 900 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban számítógépes programozóként.