A Telemarketing Manager munkaköri leírása

A telemarketing-kezelő általában felügyeli a call centeret és a telemarketert. A telemarketerek telefonhívásokat kezdeményeznek az adományozásig a termékek eladásáig. A telemarketing-menedzser feladata, hogy közölje a célokat, amelyekkel kapcsolatban az üzleti elvárások a telemarketerekre vonatkoznak, és segítik őket elérni a vállalat telemarketing tevékenységével kapcsolatos céljait és céljait.

Feladatok

A telemarketing menedzsereknek részt kell vennie az edzőnek, a pszichológusnak és a vezetőnek. A telemarketing ipar kemény üzlet, és a munkavállalókat a telemarketing menedzser motiválja. Mint ilyen, meg kell maradnia és bátorítania kell alárendeltjeit. A foglalkozás technikai oldalára vonatkozóan a menedzser értékeli az értékesítési jelentéseket és frissíti a telemarketing értékesítési vagy adományozási parancsfájlokat. A legtöbb telemarketing-menedzser oktatói órákat szervez a munkavállalók számára olyan témákban, mint a telefon-etikett és az ügyfélkezelés.

$config[code] not found

szakértelem

A telemarketing menedzsernek erős embereknek kell rendelkeznie. Törekednie kell arra, hogy pozitív felügyeleti munkakörnyezetet teremtsen a munkavállalók számára. A telemarketing-menedzsernek nagyszerű ismeretekkel kell rendelkeznie. A szóbeli, írásbeli és számítógépes ismereteknek kiválónak kell lenniük. A telemarketing egyéneknek tudniuk kell, hogyan kell létrehozni a telemarketing személyzet munkaterveit. Felhívhatja a személyzet képzéseit, vagy telefonon, e-mailben vagy személyesen kezelheti az ügyfél vitáját.

Fizetés

A PayScale.com szerint az egy-négy éves tapasztalattal rendelkező távíró-menedzser átlagos átlagkeresete 2010 júniusa óta 27.927 és 40.400 dollár között van. A telemarketing-menedzser legkedveltebb iparágai a marketing, reklám és média, janitorial fűtési és hűtési rendszerek (HVAC) és vízkezelési termékek vagy szolgáltatások. A telemarketing-menedzserek nemi aránya 54% -os férfi és 43% nő.

Foglalkoztatási Outlook

A Telemarketing menedzserek a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint hirdetés, marketing, promóciók, PR és értékesítési vezetők szerint vannak osztályozva. Ennek a csoportnak az általános foglalkoztatási kilátása, amely magában foglalja a telemarketing-menedzser foglalkozását, várhatóan 13 százalékkal nő 2018-ra.

Oktatási követelmények

A telemarketing menedzsernek nincsenek hivatalos iskolai vagy egyetemi oktatási követelmények. A legtöbb személy általában telemarketerként indul, és vezető pozícióba lép. A marketing- és üzleti koncepciók és az emberi kapcsolatok osztályai azonban segítenek a telemarketing menedzsernek a feladatai ellátásában.