Szerződéses mérnök munkaköri leírása

Szerződéses mérnökök vagy szerződéses mérnökök, építészeti vagy mérnöki cégek számára szerződéses alapon dolgoznak, nem teljes munkaidőben vagy állandó alapon. Ezek a munkások számos területen megtalálhatók és számos projektet teljesítenek. A belépés ebbe a területbe egyetemi diplomát igényel, és bizonyos esetekben a szerződéses dolgozóknak engedélyt kell szereznie szolgáltatásaik nyilvánosságra hozatalára.

$config[code] not found

A szerződéses mérnökök típusai

A szerződéses mérnökök olyan magasan képzett mérnökök, akik egy cégnél rövid távon projektenként dolgoznak, és hat hónaptól két évig tarthatnak. Ezek a munkavállalók megtalálhatók az összes repülőgépiparban a repülőgépipartól a gépiparig. A rendelkezésre álló projektek az új orvosi eszköz létrehozásától kezdve az utak építéséig terjedhetnek. A szerződéses mérnökök karrierlehetőségeket találhatnak az építészeti vagy mérnöki szolgáltatások, a kormányzat, az építőipar és a gyártás területén.

Széles feladat

Szerződéses mérnökként bérelnek a mérnöki problémák megoldásának elemzéséhez és tervezéséhez; azonban az Ön konkrét munkakörülményei a karrierjétől függően változnak. Például, mint gépészmérnök, a számítógépes chipekből a hó sílécekbe épít, és új anyagokat tesztel, míg kőolajmérnökként olyan módszereket dolgoz ki az olajkitermelés javítására. Az elektromos mérnökök fejlesztik és tesztelik az elektromos berendezéseket, például a kommunikációs rendszereket. A mérnökök épületeket, utakat és hídrendszereket építenek és tartanak karban.

Műszaki szakértelem

A szerződéses mérnököknek alapos ismeretekkel kell rendelkezniük a mérnöki tudományról és a technológiáról, valamint a különböző termékek vagy szolgáltatások tervezéséhez és gyártásához használt elvek, technikák és eljárások. Szerződéses mérnökként meg kell érteni a tervezési technikákat és eszközöket. A stratégiai tervezés, a vezetési technikák és az erőforrások elosztásának elvei szintén fontosak. Mivel a mérnökök a közönséggel és a technikusokkal dolgoznak, kivételes ügyfélszolgálati készségekkel és az ügyfelek elégedettségének értékelésével kell rendelkezniük.

Oktatási és képzési követelmények

A szerződéses mérnökre való áttérés legalább egy főiskolai diplomát igényel az Ön érdeklődési területén. Az Ön területétől függően érdemes keresni a Mérnöki és Technológiai Akkreditációs Tanács vagy az ABET által akkreditált képzési programokat. Mivel a munkáltatók nem nyújtanak szerződéses dolgozóknak alapszintű képzést vagy új bérleti képzést, az alkalmazásuk előtt várhatóan speciális képzést vagy munkatapasztalatot kapnak. Emellett az Elektrotechnikai és Elektronikai Mérnöki Intézet vagy az IEEE megjegyzi, hogy a legtöbb szerződéses mérnök általában néhány évvel több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik ezen a területen, mielőtt megkezdte munkáját szerződéses mérnökként. Továbbá, a mérnököknek, akik szolgáltatásaikat a nyilvánosság számára értékesítik, általában engedélyt kell kapniuk.A professzionális mérnöki engedély megköveteli az akkreditált program befejezését, tapasztalatszerzést és két vizsgát.

2016 A mérnökök fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az építőmérnökök 2016-ban 83,540 dolláros éves fizetést kaptak. Alacsony szinten a mérnökök 65,330 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet fizetett, mint ez. A 75. százalékos fizetés 107.140 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 303 500 embert alkalmaztak az Egyesült Államokban építőmérnököként.