Adatmérnök munkaköri leírása

Az adatmérnökök segítik a cégeket az információfeldolgozó rendszerek hatékonyságának javításában. Azt is kutatják, tervezik és tesztelik a vállalat adatkezelési szoftvereit, amelyek biztosítják, hogy megfeleljen az üzleti követelményeknek és az ipari gyakorlatoknak.

feladatok

Az adatok mérnöke kutatja a legújabb szoftverfejlesztő eszközöket, felügyeli a pontos és nagyméretű adatállományok építését, és adatbázis-kutatást végez az adatok minőségének javítására. Ő is döntéseket hoz és megoldja a problémákat, és kommunikál a felettesekkel, társaikkal és alárendeltekkel.

$config[code] not found

Alkalmazhatóság, eszközök és technológiák

Az O * Net OnLine munkaerőforrás-portál szerint az adatmérnöknek hatékony kommunikációs készséggel, jó látással, szilárd programozási ismeretekkel és matematikai hozzáállással kell rendelkeznie. Gyakran együttműködik a high-end számítógépes szerverekkel, az integrált áramkör tesztelőkkel és az objektum-orientált fejlesztő szoftverekkel, mint például a C ++ és a Sun Microsystems Java.

Oktatás és jövedelem

Az adatok mérnöki pozíciója rendszerint informatikai vagy villamosmérnöki diplomát igényel. A munkáltatók azonban gyakran inkább a mesterfokozattal rendelkező pályázókat részesítik előnyben a vezető szerepekben. Az adatgyűjtő átlagos éves fizetése 2010-től 90 000 dollár volt, a karrieradatok honlapja szerint.

2016 A nukleáris mérnökök fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a nukleáris mérnökök 2016-ban átlagosan 102,220 dollárt fizettek. Alacsony szinten a nukleáris mérnökök 82,770 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez. A 75. százalékos fizetés 124.420 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 17 700 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban nukleáris mérnököként.