Mit jelentenek a csíkok egy kísérleti egyenruhában?

A repülőgép pilótái csíkokat viselnek az ujjaikon vagy a vállukon lévő epauleteken. A csíkok jelzik a pilóta repülési tapasztalatát és felelősségét egy repülőgépen. Míg a légitársaság pilótái csíkokat viselnek, a haditengerészet és a légierő katonai pilótái különböző jelvényeket viselnek a szakértelem szintjének jelzésére.

A csíkok jelentősége

A repülőgép pilótái két, három vagy négy csíkkal rendelkeznek a vállukon. Az egyenruha e részét epaulettnek is nevezik. Egy sávot általában nem használnak repülőgép-pilótákhoz, de néha repülési gyakornokok számára használják. A repülési mérnök vagy a második tisztviselő két csíkot visel. Az első tiszt, a társpilóta vagy a második parancsnok is három csíkot visel. A kapitány vagy parancsnok négy csíkot visel. A csíkos szín minden egyes légitársaság vagy vállalat esetében változik.

$config[code] not found

Kísérleti feladatok

A pilóták képzett szakemberek, akik repülőgépeket vagy helikoptereket repülnek. A legtöbb légitársaság pilóták, copilotok és repülésmérnökök, akik utasokat és rakományt szállítanak. A pilóták mintegy egyharmada kereskedelmi pilóták. A kis repülőgépek kivételével a pilótafülke legénysége általában két pilótát tartalmaz.

A pilóták típusai

A kapitány a legtapasztaltabb pilóta, és felügyeli a legénység tagjait. Felelős a légi járművekért és az összes utasért. Az első tisztségviselőt más néven copilotnak vagy második parancsnak is nevezik. A pilóta jobb oldalán ül. Az első tiszt a repülés minden szakaszában, beleértve a felszállásokat és leszállásokat is, képes a légi jármű üzemeltetésére. A repüléstechnikus segíti a pilótákat a műszerek és rendszerek felügyeletével és működtetésével, kisebb repülés közbeni javításokkal és más repülőgépek megfigyelésével.

Pilóta oktatás

A legtöbb légitársaságnak legalább két év főiskolát kell igénybe vennie, és inkább főiskolai végzettséggel rendelkeznek. A pilótáknak repülési tapasztalatra van szükségük ahhoz, hogy engedélyt kapjanak. Az Egyesült Államok fegyveres erők történelmileg a tapasztalt pilóták forrása. Az emberek azonban pilótákká is válhatnak a repülési iskolákon való részvétel, vagy az FAA által tanúsított repülési oktatók tanulságai alapján.

További követelmények és képzés

Ahhoz, hogy jogosult legyen az FAA engedélyre, a pályázóknak legalább 18 évesnek kell lenniük, és legalább 250 órányi repülési tapasztalattal kell rendelkezniük. A pályázóknak fizikai vizsgát kell tartaniuk, és 20/20 látásuk van korrekciós lencsékkel, jó hallással és fizikai hátrányokkal. Meg kell adniuk egy írásbeli tesztet, és bizonyítaniuk kell, hogy képesek lennének repülni FAA által kijelölt vizsgáztatókra.