Készletgazdálkodási feladat leírása és feladatai

A készletfelügyelet kritikus feladat a fizikai leltár elfogadható szintjének fenntartásával és gyakran a raktárkészlet kezelésével foglalkozik. A leltár nyersanyag-leltár lehet, amely szükséges az eladásra szánt gyártási tevékenységek vagy készlet készítéséhez. Akárhogy is, a hibás gazdálkodási feladatok leállíthatják a műveleteket, és bevételkiesést okozhatnak. Túl sok leltár is problémás lehet. Ha a raktárkészletet túl sokáig tartjuk, a törés és az elavulás problémát jelent. Az a kötelesség, ha a leltárvezérlő fenntartja a készlet és a kínálat egyensúlyát.

$config[code] not found

Fizetés és az Outlook a készletek ellenőrzésére

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Az Inventory Control szakemberek átlagosan 42 000 dolláros fizetést kapnak az Indeed.com szerint. Sok leltárellenőrző alkalmazott több mint $ 50,000-t, sokan pedig kevesebb, mint 40 000 dollárt. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal kimondja, hogy „a beszerzési menedzserek, a vevők és a beszerzési ügynökök foglalkoztatása várhatóan kevés vagy nem fog növekedni a 2016-as év folyamán. Általánosságban elmondható, hogy a lehetőségek a legjobbak lesznek a főiskolai végzettséggel és a raktárkészletben szerzett tapasztalattal rendelkező személyek számára kezelése. A kormányzatban és a nagyvállalatokban a mesterképzésben részesülők számára a legjobb lehetõségek lesznek.

Leltárvezérlő munkakövetelményei

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

A készlet-ellenőrzési feladatok középiskolai diplomát igényelnek, melyeket a nagyvállalatoknál bachelor diplomát igénylő munkahelyekkel kell ellátni. A lehetőségek nagy része főiskolai végzettséget igényel, azonban a kisvállalkozások és szervezetek tárhelyhelyzetei általában csak megbízható matematikai készségeket igényelnek. Ez a lehetőség jó látást és jó fizikai állapotot igényel. A legtöbb készletfelügyeleti munkatárs igénye a horgászat, mászás, elérés és emelés. Ezek a feladatok általában legalább egy-két éves tapasztalattal rendelkeznek a raktárkészletben vagy bármely más, a készlethez kapcsolódó belépési szint tapasztalatában.

A munka jellege

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

A készletgazdálkodási szakemberek különböző éghajlati viszonyok és feltételek mellett dolgoznak. Gyakran dolgoznak raktárakban és gyárépületekben, amelyek nyáron melegek és télen hidegek. Ezek a létesítmények általában piszkosak és számos vegyi anyaggal, ipari termékkel és géppel rendelkeznek. Ez egy poros és piszkos munka, amely biztosan beborítja a munkavállaló cipőit és ruháit.Az ellenőrző alkalmazott által elvégzett munka egy része azonban beltérben lesz, és papírmunkát és számítógépes feldolgozást foglal magában. A munka ezen szakasza általában éghajlat-szabályozott és kényelmes. Ez a feladat tényleges fizikai leltár kezelését és számlálását igényli.

Munkaköri kötelességek

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

A készletfelügyeleti szakember felelős az elfogadható és pontos készletszintek fenntartásáért. A pótlásokért havonta jelenteniük kell a hiányt, a túllépéseket és az összes készletszintet. Ez a folyamat biztosítja a folyamatos működést, és elkerüli a termék- vagy készlethiányt. A készletfelügyeleti szakember felelős az összes készlet osztályozásáért, címkézéséért és raktározásáért a jövőbeni felhasználásra. Meg kell tartaniuk a nyilvántartások szintjének és helyének pontos nyilvántartását az egyszerű visszakereséshez. Ez elengedhetetlen a tanszék szervezett és hatékony megtartásában. A készletfelügyeleti személy felelős az összes osztályvezetővel való kommunikációért és a leltárszinteken és helyeken történő beszerzésért. A nyilvántartást minden átruházásról és ártalmatlanításról kell tartaniuk. A leltárprofesszornak be kell vezetnie és követnie kell a károsodás, a törés és a készlet elavulásának csökkentésére szolgáló ellenőrző rendszert.

Másodlagos feladatok

A készletfelügyeleti ügynök felelős a fogadó és a hajózási osztály segítségéért minden beérkező készletvásárlás naplózásában. A munkavállalónak a vállalati irányelv által megkövetelt fizikai leltárszámlákat kell kitöltenie. A készletellenőrző ügynöknek össze kell egyeztetnie a leltárrekordokat a teljes és pontos számláláshoz. A helyes és pontos leltárpolitikák segítenek megakadályozni a lopást és a készlethasználatot. Az ügynök segítséget nyújt a veszteségmegelőzési osztályoknak, ha szükséges.