Kreatív tervezői munka leírása

A kreatív tervező olyan személy, aki tervezési készségeket használ a vállalat, termékeinek és szolgáltatásainak reklámozására. A kiadói, műsorszolgáltató és reklámcégek kreatív tervezőket alkalmaznak. A kreatív tervezési pozíciók közé tartoznak a grafikai tervezők, az ipari tervezők és a multimédiás művészek. Egyes kreatív tervezők szakirodalomra szakosodtak a kiadványok vagy weboldalak, mások a termékcsomagolásban és néhány videó- ​​és filmgyártás készleteiben. A kreatív tervezők fontos szerepet játszanak abban, hogy egy vállalat identitást építsen és nyereséges maradjon.

$config[code] not found

Mit csinálnak a kreatív tervezők?

A kreatív tervezők saját ötleteiket valósítják meg, vagy az ügyfelek, kreatív igazgatók vagy marketing és reklámkezelők által generált ötletekre építenek. A kereskedelmi kreatív tervezők a grafikai művészetet a logók, termékcsomagok vagy marketinganyagok tervezési elemeit igénylő vállalkozások számára készítik el. Az elektronikus színtéren a kreatív tervezők bannert készítenek a weboldalak vagy a televíziós műsorok grafikáinak elkészítéséhez. A reklám- és kiadói iparágakban a kreatív tervezők grafikákat készítenek a cikkek vagy hirdetési elrendezések kiegészítésére vagy illusztrálására. A tapasztalt tervezők gyakran tudják átadni képességeiket az egyik területről a másikra.

Kreatív tervezői készségek és tulajdonságok

Mivel a kreatív tervezők gyakran kommunikálnak kreatív csapatokkal, vezetőkkel és ügyfelekkel, erős kommunikációs készségre van szükségük. A jelenlegi ötletek sokféleségének megőrzése érdekében a termékek, a művészet, a szórakozás, a marketing és a reklám aktuális trendjei között kell maradniuk. A kreatív tervezőknek jó szervezeti és analitikai készségekkel kell rendelkezniük, és szakértői ismeretekkel kell rendelkezniük olyan kreatív eszközökről, mint a grafikai tervezési programok.

Kreatív tervezői oktatási követelmények

A legtöbb cég kreatív tervezőket keres, akik legalább egy főiskolai végzettséggel rendelkeznek. A kreatív tervezéshez kapcsolódó tanfolyamok grafikai tervezés, művészettörténet, kreatív írás, web design, marketing, reklám és kommunikáció lehetnek. Míg az oktatás fontos szerepet játszik a kreatív tervezői munkát keresve, a munkáltatók olyan pályázókat is keresnek, akiknek erős portfóliója van a korábbi kreatív teljesítményeknek. A szerződéses munkavállalókat kereső cégek jellemzően részletezik a szabadúszó tervezői munkaköri leírásukban szükséges oktatási szintet és tapasztalatot.

Kreatív tervezők munkaköri nézete

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint a kreatív tervezési munkalehetőségeknek 2026-ig 4-8 százalékkal kell növekedniük. A multimédiában és animációban dolgozó tervezőknek a legtöbb lehetőségük lesz. A nyomtatási iparban a kreatív munkahelyek száma, köztük a könyv- és újságkiadás, várhatóan több mint 20 százalékkal csökken. Mindazonáltal a számítógépes iparágakban dolgozó grafikai tervezők, mint például a web design és a számítógépes játékok, akár 20 százalékkal is növelniük kell a munkalehetőségeket.

Kreatív tervezői fizetések

2017-ben a kreatív tervezők a BLS szerint medián jövedelmet szereztek 49 000-92 000 dollár körül. A medián jövedelem a foglalkozás fizetési skálájának középpontjában lévő bér. A grafikusok a legalacsonyabb jövedelmeket vitték haza, a művészeti igazgatók pedig a legmagasabb béreket. A legmagasabb fizetést a szoftvergyártók és a video- és filmgyártók fizették.