Karrier utazási ügynökként és fizetésként

Egy utazási iroda karrierje elbűvölőnek hangzik, ha a világ minden tájáról utazik. Igaz, hogy az ügynökök gyakran megnézik a célállomásokat, de munkájuk nagy részét az irodai íróasztalnál ülik. Általában teljes munkaidőben dolgoznak, és a túlórák gyakori a válság idején. Ha utazási irodaként szeretne kezdeni, a formális képzés növeli esélyeit.

Feladatok

Utazási irodák kutatási, eladási és könyvelési terveket készítenek mind az öröm, mind az üzleti ügyfelek számára. Segítenek ügyfeleiknek megtalálni a legjobb járatokat, szállásokat és túrákat saját igényeiknek megfelelően. A repülőgépek foglalásait, utazási csomagjait, szállásfoglalásait, autókölcsönzéseit és különleges kirándulásait kezelik, és tájékoztatják az ügyfeleket az időjárásról, a ruházatról, a vízumokról, az immunizálásokról és az útlevelekről. Egyes ügynökök egy adott utazási típusra specializálódnak, mint például a körutazások, vagy egy bizonyos demográfiai, például egyéni vagy nők. Még mások az üzleti utazásra vagy egy adott célállomásra, például Ázsiára specializálódnak.

$config[code] not found

Oktatás

Az utazási iroda munkakörének alapkövetelménye a középiskolai oktatás, de a munkáltatók általában inkább az utazás utáni középfokú képzésben részesülnek. A szakiskolák és a közösségi főiskolák oktatási programokat kínálnak, amelyek némelyike ​​fokozatokhoz vezet. Az osztályok jellemzően olyan témákat ölelnek fel, mint a marketing technikák, a számítógépes foglalási rendszerek és az utazási szabályok. Ezenkívül olyan szakmai szövetségek, mint például az Utazási Intézet, képzést és vizsgákat kínálnak a tanúsítványokhoz. A munkáltatók gyakran új munkahelyi képzést is biztosítanak.

Egyéb követelmények

Az utazási irodának jó kommunikációs és értékesítési ismeretekkel kell rendelkeznie. A pontos elrendezéshez gondos figyelmet kell fordítani a részletekre, és a modern helyfoglalási rendszerek navigálásához elengedhetetlen a számítógépes ismeretek. Az utazási irodát úgy kell megszervezni, hogy egyszerre több ügyfelet megcsonkítson. Egyes államokban az utazási irodanak üzleti engedélyre van szüksége, de a törvények eltérőek.

munkabér

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az átlagos utazási iroda 2011-ben 35 740 dollárt szerzett. Az ügynökök tíz százaléka évente vagy annál többet fizet 54,640 dollárért. Országszerte 67.490 ügynökből 63 500 utazott utazási irodákban és foglalási szolgáltatásokban, átlagos éves díja 35.490 dollár volt. A vállalati utazási irodákban dolgozó ügynökök évente jóval magasabb átlagot szereztek 47,300 dollárral. A legmagasabb foglalkoztatottságú állam Kaliforniában volt, ahol 8 870 ügynök átlagosan évi 38 880 dollár volt. A legjobban fizető állam Maryland volt, ahol az éves fizetés 43,270 dollár volt.

kilátás

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az utazási iroda pozícióinak száma 2010 és 2020 között 10 százalékkal emelkedik, szemben az összes foglalkozás 14 százalékával. Az utazásszervezés könnyűvé tétele az interneten várhatóan lassítja az utazási pozíciók növekedését. Az utazási irodák, akik egy adott célállomáson vagy utazási típusban jártasak, mint például a kaland, és az üzleti utazásra szakosodott személyek számára a legjobb munkahelyi kilátások.