Mik a játéktervezők munkakörülményei?

2014. júliusi adatai szerint az átlagos játéktervező 87.000 dollárt keres évente. A játék és a videojátékok sokaságának megfizetése álommunkának tűnhet, és a visszafogott munkakörnyezet biztosan megkönnyíti a munkát. De ugyanazzal a játékkal játszva több ezer alkalommal is unalmas lehet, még akkor is, ha szereti a játékot. Mielőtt kiválasztaná ezt a karriert, fedezze fel a munkakörülményeket, hogy miként kell a videojátékok legkisebb kinkjeit kiegyenlíteni.

$config[code] not found

Szabadúszók és alkalmazottak

Néhány videojáték-tervező önálló vállalkozóként dolgozik, akik tanácsadási és fejlesztési szolgáltatásokat nyújtanak a vállalkozásoknak. Azok is dolgozhatnak, hogy saját játékokat dolgozzanak ki és eladják azokat a nagyvállalatoknak. A szerződéses videojáték-tervezők ugyanazokat a berendezéseket használják, mint a munkavállalókat, de jobban ellenőrzik munkakörülményeiket, és nem válaszolnak a főnökre. Otthonról, az ügyfél irodájából vagy saját irodájukból dolgozhatnak. Ezzel ellentétben az alkalmazottak inkább egységesebb munkakörnyezetet és kevésbé autonómiát mutatnak, hogy hol, mikor és hogyan működnek.

Irodai munka és óra

A legtöbb videojáték-tervező, aki alkalmazott, a vállalkozók helyett irodai környezetben dolgozik. Kórházban vagy saját irodájukban dolgozhatnak. A legtöbb esetben a játéktervezők heti 40 órát dolgoznak. Amikor egy új játékot szabadítanak fel, vagy a vállalat egyébként többletmunkát igényel, a játéktervezők hosszabb munkaidőben dolgozhatnak. A fizetés alapján fizetett tervezők esetleg nem szerezhetnek extra munkát, de az óránként vagy szerződés alapján fizetett személyek jelentős túlórát vehetnek igénybe a forgalmas időszakokban.

Berendezések és eszközök

A videojáték-tervezők napi rendszerességgel dolgoznak számítógéppel, és más elektronikus eszközöket is használhatnak. Használhat fotó- és videószerkesztő eszközöket, hangberendezéseket, videojáték-konzolokat és zenei gyártóberendezéseket. Valószínűleg minden nap egy részét a videojátékokkal töltötte, amelyeket Ön és munkatársai terveznek, hibákat tesztelnek és korrekciókat készítenek. A használt berendezéstől függően hangos környezetben dolgozhat, tele zenével, dübörgő számítógépekkel vagy billentyűzettel.

Egyéb alkalmazottak

A játéktervezési projektek együttműködési erőfeszítések. Számos más szakemberrel dolgozhat, többek között más játéktervezőkkel, hangmérnökökkel, fotósokkal, számítógépes programozókkal és talán még zenészekkel is. Előfordulhat, hogy konzultálnia kell másokkal, hogy jóváhagyja a terveit, és tesztelheti kollégája ötleteit is. A legtöbb esetben közvetlenül válaszol egy olyan menedzserre, aki tapasztalat és szakértelem alapján delegálja a munkakörülményeket.