Mik a polgári ügyvéd feladatai?

Ha bűncselekményt követ el, akkor büntetőjogi ügyvédet hív. Amikor beperelnek, vagy ha be akarsz perelni valakit, akkor polgári ügyvédet hív. A nem büntetőjogi perekben a polgári ügyvédek ugyanazokat a feladatokat látják el, mint az ügyészek és a védelmi ügyvédek. Személyi sérülés esetén például a felperes ügyvédje megpróbálja bizonyítani, hogy az alperes okozott kárt, és kártérítést kell fizetnie. A védelmi ügyvéd megpróbálja bizonyítani az ellenkezőjét.

$config[code] not found

Polgári jogász munka leírása

Amint a felperes vagy az alperes bérel egy polgári ügyvédet, az ügyvéd átveszi a peres ügyet. Annak ellenére, hogy olyan ügyekben kell elhalasztania az ügyfelét, mint például az elszámolási ajánlat elfogadása, az ügyvéd felelős a lényeges feladatokért, mint például:

  • Interjú mindenkinek, aki részt vesz az ügy kialakításában.
  • Vegyük ki a tanúkat.
  • Kommunikáljon a másik fél ügyvédjeivel és a bírósággal.
  • Fájlmozdulatok, rövidítések és egyéb dokumentumok, szükség szerint.
  • A felfedezési kérelmeket a másik félnek kell megadnia, amelyben konkrét információkat kér. A válás esetében a felfedezés magában foglalja, hogy a házastársak felsorolják pénzügyi forrásaikat és eszközeiket.
  • Béreljen szakértői tanúkat.
  • Tárgyaljon egy településről a másik fél ügyvédjeivel.
  • Mutassa be az ügyet zsűri vagy bíró előtt.

Civil jogász oktatás

A polgári ügyvédi oktatási követelmények nagyon hasonlítanak a büntetőügyvédi képzésre. Az akkreditált jogi iskolából Juris Doctor-vel kell diplomázni. A törvényiskolába való belépéshez általában legalább egy főiskolai végzettségre van szükség.

Bár a törekvő undergradok előjogként hivatkozhatnak magukra, az írás idején nincs tényleges előjogi fő. Ez az a gondolkodásmód, hogy a kurzusokat szemügyre vette a jogi iskolába való belépés után, miután befejezte a főiskolai diplomát, vagy hamarosan. A népszerű előjogi főiratok közé tartozik a politikai tudomány, a közgazdaságtan, az üzleti adminisztráció, a történelem, az angol és a retorika. Más nagyszámú cégek is elfogadhatóak, mivel a törvényiskolák a különböző egyetemi háttérrel rendelkező jogtudományokat szeretnék toborozni.

Amint végeztél, megteszed a Law School felvételi tesztet (LSAT). Szinte minden iskola, különösen, ha akkreditáltak, jó LSAT-pontszámot igényel, valamint magas GPA-t. Szüksége lesz két vagy három főiskolai tanárának ajánlási levélre is.

Míg a legtöbb törvényiskolai osztálya ugyanaz lesz, mint más típusú ügyvédek, lehetősége nyílik arra, hogy speciális érdeklődésre számot tartó kurzusokat vegyen igénybe. A polgári jog különféle területekre terjed ki, így a tanterv nem egyezik meg más polgári ügyvédekkel. Az Ön állami sávja segíthet abban, hogy olyan mentort találjon, aki karriert és tanfolyamot adhat neked.

A diploma megszerzése után meg kell adnia az engedélyezési vizsgát, hogy tagja legyen az állami bárnak, hogy jogosult legyen a jog gyakorlására.

Fizetés és juttatások

Íráskor a polgári ügyvédek fizetési tartománya 46.390 dollár és 164 064 dollár, átlagosan 81,115 $. Az előnyök jelentősen növelhetik ezt az összeget. A bónuszok $ 491-től 30 050-ig terjednek, míg a nyereségmegosztás semmi és 48.298 dollár között mozog. Azok az ügyvédek, akik a saját gyakorlatukkal rendelkeznek, általában kevesebbet keresnek, mint azok, akik nagy ügyvédi irodáknál vagy házon belüli üzleti ügyvédként dolgoznak.

Polgári jogászok szakterületei

A polgári jog a témák széles körére terjed ki:

  • Ingatlanjog.
  • Bérbeadó / bérlői jog.
  • Személyi sérülésről szóló törvény.
  • Mérgező károsodások, beleértve az azbeszt és más veszélyes anyagok expozícióját érintő peres eljárásokat.
  • Válás ügyvédek.
  • Melegjogi ügyvédek.
  • Szerződési jog.

A legtöbb polgári ügyvéd egy területen vagy néhány kapcsolódó területen szakosodott.

Néhány vállalkozás olcsóbb a házon belüli jogi személyzet felállítása vagy bővítése ahelyett, hogy külső ügyvédet fizetne megbízásért. A polgári ügyvédek többek között a bankokban, a biztosítókban és az egészségügyi szolgáltatókban dolgozhatnak.

Munka növekedési trendek

A kormányzati növekedési előrejelzések a jogi területen vegyes zsák. A plusz oldalon az ügyvédek iránti kereslet várhatóan legalább 2026-ra növekszik. Azonban a jogiskolák több hallgatót végeznek, mint a rendelkezésre álló álláshelyek, így a munkahelyek iránti fokozott verseny ellentétes az ügyvédi igényekkel. Az ügyfelek is költség-tudatosabbá válnak, és alacsonyabb árakat követelhetnek, mint a múltban.