Mi az a közösségi munkatársak munkaköri leírása?

A közösségi tájékoztató dolgozók összekapcsolódnak a közösségi programok és a szolgáltatások és a közösség tagjai között. Fókuszuk az egészségre vagy az oktatásra irányulhat, és gyakran segítenek egy adott etnikai csoportnak vagy a lakosság szegmensének, például az időseknek. A munkaköri leírás a szervezet és a felelősség függvényében változik.

Alapvető attribútumok

Bizonyos jellemzők és készségek javíthatják a sikert, mint közösségi munkatársak. Az interperszonális készségek nagyon fontosak, hiszen képesnek kell lennie az idegenekkel való kapcsolatépítésre, és figyelmesen meghallgatni a kilátásaikat és igényeit. A kulturális érzékenységre is szükség van, mivel különböző etnikai csoportokkal dolgozhat. A közösségi tájékoztató dolgozók naponta foglalkoznak a problémákkal, és jó problémamegoldó készségekkel kell rendelkezniük. Meg kell tudniuk tanítani másokat, és jó írási készséggel kell rendelkezniük ahhoz, hogy anyagokat dolgozzanak ki vagy dokumentálhassák tevékenységüket.

$config[code] not found

All About Outreach

A közösséggel való kapcsolat a foglalkozás elsődleges célja. Egy egészséggel kapcsolatos szervezetben a közösség tagjait a rákszűrés, az immunizálás vagy a gyermek wellness szolgáltatásairól oktathatja. Az oktatásra összpontosító tájékoztató munkatársak tájékoztathatják a közösség tagjait a képzési programokról, visszajelzéseket gyűjthetnek a múltbeli programokkal kapcsolatban, vagy új közösségi programokat dolgozhatnak ki a közösség tagjaival. Néhány tájékoztató munkatársa megkönnyíti az egészségügyi szolgáltatókhoz vagy az oktatási szolgáltatásokhoz való hozzáférést a tájékoztatási tevékenységeik részeként. Találkozókat vagy egyéb tevékenységeket is folytathatnak a nyilvánosság tájékoztatására a szolgáltatásokról.

Egyéb feladatok

A munkatársak másodlagos feladatai az elsődleges tevékenységükhöz kapcsolódnak. A tevékenységükről nyilvántartást kell vezetniük, és jelentéseket kell készíteniük eredményeiről a szervezetük számára. A tájékoztató munkatársak is gyűjtenek adatokat a programok sikerének értékeléséhez és az új programok igényeinek meghatározásához. Néhányan szociális támogatást kaphatnak a közösségi tagoknak; segítsen nekik csatlakozni a támogató csoportokhoz; vagy segítséget nyújtanak a szolgáltatások igénybevételéhez. A közvetítő munkások általában a lakosság által támogatottaknak számítanak, és e célból részt vehetnek az üléseken vagy más eseményeken.

Oktatás és egyéb követelmények

A közösségi munkatársaknak általában legalább egy középiskolai diploma van. Egyes pozíciók további oktatást igényelnek, mint pl. Bizonyos államokban rendelkezésre állnak a tanúsítási programok. A közösség tájékoztató munkatársa gyakran tagja a közösségnek, akit szolgál, vagy olyan tapasztalatokat osztott meg, amelyek növelik az emberek hitelességét és megértését. Szükség lehet a kapcsolódó munkatapasztalatra, és bizonyos esetekben szükség lehet egy második nyelv ismeretére.