Szoftverfejlesztés Projektmenedzser Munka leírása

Ha a technológia az a jármű, amellyel egyre magasabb szintű életminőséget érünk el, akkor a szoftverfejlesztés az a motor, amely előre hajtja a járművet. A szoftverfejlesztési vezetők szinte minden iparágban dolgoznak, és elengedhetetlenek a számítógépes programok és alkalmazások folyadék létrehozásának, karbantartásának és általános sikerének biztosításához. Felelősek azért, hogy több projektet felügyeljenek a fejlesztés minden fázisában, a kezdetektől és a tervezéstől a végrehajtásig, a felügyeletig, az ellenőrzésig és a bezárásig.

$config[code] not found

Munkaköri kötelességek

Együttműködnie kell a vezető építészekkel, fejlesztőkkel, üzleti elemzőkkel és vállalati vezetőkkel annak érdekében, hogy meghatározzák a szoftver műszaki irányát, a rendszertervezés és a megvalósítási tervet. A szoftvercsapat napi tevékenységeit kezelni fogja annak biztosítása érdekében, hogy minden projekt menetrendben és költségvetésben maradjon. A projekt teljes időtartama alatt létre kell hoznia, karbantartnia és nyomon követnie a projektterveket és a menetrendeket, a költségbecsléseket és a problémamegoldásokat. Rendkívül fontos a rutin állapotjelentések biztosítása az ügyfeleknek és a menedzsmentnek. A belső konfliktusok megoldása során vezetőket, útmutatást és motivációt kell nyújtania a fejlesztőknek és programozóknak. Egyéb gyakori feladatok közé tartozik a vállalati erőforrások elosztása, szoftvercsapat-találkozók lebonyolítása, technikai problémák elhárítása és a szoftverfrissítések bevezetésének megkönnyítése.

Szükséges készségek

Az iparági szabványos szoftverek és alkalmazások szakértelme elengedhetetlen. A leggyakoribbak közé tartozik a Java, az SQL, a Linux és a Microsoft Office. Össze kell egyensúlyoznia a független munkaköri feladatok elvégzését egy sokszínű személyzet irányításával. Magasabb kommunikációs készséggel kell rendelkeznie, mind a szóbeli, mind az írásbeli, valamint a matematikai és számviteli képességekre. Magasan motiváltnak kell lennie ahhoz, hogy a projekteket előremozdítsa, erős szervezeti képességekkel rendelkezzen, és szűk határidőn belül képes legyen működni. A problémák hatékony megoldásához kritikus és elemző gondolkodást kell használnia. Emellett a kétnyelvű menedzserek gyakran sok szoftverprojekt nemzetközi jellegéből adódnak.

Képzés és oktatás

A legtöbb munkáltató megköveteli, hogy legalább egy B.A. vagy B.S. olyan kapcsolódó területen, mint a számítástechnika, a mérnöki munka, a projektmenedzsment vagy az üzleti adminisztráció. A munka terjedelmétől és érzékenységétől függően egyesek posztgraduális diplomát vagy legalább két-három éves gyakorlati projektmenedzsment tapasztalatot is láthatnak. Számos szoftverfejlesztő projektmenedzser biztosítja a szükséges tapasztalatot a fejlesztőként való elindítás után, majd fokozatosan több felelősséget vállal minden projekt esetében. Mások a PMP, HTML és Scrum módszertani kurzusokon keresztül a programozás és a menedzsment külső tanúsítványát kérik, hogy tovább bővítsék.

Fizetési és gazdasági kilátások

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a számítógépes és információs rendszerek menedzserei négyéves diplomával és legalább ötéves munkatapasztalattal évente átlagosan 115,780 dolláros átlagkeresetet, vagy óránként 55,67 dollárt tesznek ki. 2010 májusában megközelítőleg 307 900 ilyen munkahely létezett, 2010 és 2020 között 55 800 új munkahelyet teremtve. Ez 18 százalékos előrejelzett növekedési rátát jelent, ami meghaladja az összes amerikai munkahely esetében várható 14 százalékos növekedést. Ezen túlmenően, a szoftverfejlesztésben kifejezetten dolgozók különösen rozsdás kilátásokkal rendelkeznek, az előrejelzett növekedési ütem 30% -kal ugyanebben az időszakban.