Mennyibe kerülnek a belépő szintű könyvelők?

Te voltál azoknak a gyerekeknek, akik szerették a matematikai házi feladatot? Megértették elégedettségét a válaszok keresztellenőrzésével? Ha igen, akkor lehet, hogy a számvitelben állandó karrier állna. Az átlagos belépő szintű könyvelői óradíj 20,74 dollár.

Tipp

Az átlagos belépő szintű könyvelői óradíj 20,74 dollár.

Munkaköri leírás

A munka pontossága és alapos ismerete kritikus a számvitel szempontjából. Az első munkád valószínűleg belépő szintű pozíció lesz, amelyet junior könyvelőnek is neveznek. Ebben a szerepkörben megtanulod a munkád sajátosságait a cégeddel, és igazolhatod a vezetői képességedet.

Kezdetben segíti a személyzetet és a vezető könyvvizsgálót a pénzügyi kimutatások és jelentések elkészítésével, számlázással és költségvetéssel. Megtanul minden olyan beállítást, amellyel a vállalat rendelkezik a főkönyvi bejegyzéssel, előkészíti a költségvetést és jelentéseket készít. Néha előfordulhat, hogy jelentéseket vagy pénzügyi adatokat adhat meg a vezetőségnek vagy egy adott osztálynak.

A belső ellenőrzések végrehajtásakor segíthet a pénzügyi ellenőrzésben az ellenőrzési időszakban, keresi az eltéréseket és a hibákat. A vezető könyvelők ellenőrzik a munkát, miközben a junior könyvelői szerepben járnak.

Oktatási követelmények

A belépő szintű könyvelési munkákhoz könyvelési vagy pénzügyi szakképesítés szükséges. A legtöbb állásajánlat a kétéves tapasztalattal rendelkező pályázókat részesíti előnyben, de néhányan a közelmúltbeli diplomásokat tekintik.

A bérbeadási esélyei jobbak, ha általános főkönyvi és számviteli szoftverekkel rendelkeznek, beleértve a QuickBooks-ot és a Microsoft Office-t is, jó kommunikációs készséggel rendelkeznek és önállóan tudnak dolgozni.

Ipari információk

Kezdeti szintű könyvelőként munkát találhat olyan könyvelő cégnél, amely számviteli szolgáltatásokat nyújt külső ügyfelek számára, vagy a társaság saját pénzügyein dolgozó fiatal könyvelő. Ezek lehetnek nagy vagy kisvállalkozások, tapasztalt munkatársakkal, akik felügyelhetik a munkát és képzést biztosíthatnak. A legtöbb könyvelő teljes munkaidőben dolgozik hosszabb órákban, például az adószezonban.

Év tapasztalat és fizetés

A belépő szintű vagy junior könyvelők átlagos éves fizetése 43,141 dollár, 29,710 és 62,646 dolláros fizetési tartományban. Feltételezve, hogy az éves munkaidő 2 080 (40 óra hetente x 52 hét / év), ez azt jelenti, hogy óránként 20,74 dolláros könyvelő fizet, 14,28 USD és 30,12 $ óra között.

Számos évet várhat el, hogy belépő szintű könyvelővé váljon, mert időt vesz igénybe ahhoz, hogy eléggé megtanuljon a felügyelet nélküli munkavégzéshez. Ez az egyik oka annak, hogy egy junior könyvelő fizetése ilyen széles. Egy új, munkatapasztalat nélküli diplomás elvárható, hogy a 14,28 dollár alacsonyabb könyvelői óradíjhoz közel eső fizetést kapjon. Egy év vagy két tapasztalattal többet kereshet. Csak néhány junior könyvelő kerül kifizetésre a 30,12 USD magas óradíjban. Általában azok, akik több éves tapasztalattal rendelkeznek, akik közel állnak az alkalmazottak könyvelőjéhez.

Miután tapasztalt könyvvizsgálóvá vált, és szerzett vagy közel áll a hitelesített könyvelő (CPA) megnevezéséhez, valószínűleg 2017 májusától közelebb kerül a könyvelő medián fizetéséhez, ami 33,34 USD / óra volt. A medián fizetés a bérek listájának középpontja, ahol a fele többet keres, a fele pedig kevesebbet keres.

Munka növekedési trend

A könyvelők szükségessége várhatóan 2016-tól 2026-ig 10 százalékkal nő, ami egy kicsit gyorsabb, mint a legtöbb munkahely. Ennek oka az adók és szabályozás komplex jellege, valamint a gazdaság globalizációja. A szükséglet a gazdaság erősségétől is függ. Ha a gazdaság növekszik és a vállalkozások virágoznak, több könyvelőre lesz szükség.