Kezelési koordinátor munkaköri leírása

A hatékony kezelési koordinátorok az orvosi eljárás során különbséget tehetnek a beteg tapasztalatában. Feladatuk a betegek segítése, mivel fájdalmas, ismeretlen vagy ijesztő kezelések tapasztalhatók. A koordinátorok kezelési információkat nyújtanak a betegeknek, ütemezzék a kinevezéseket és az egészségügyi nyilvántartásokat. Bár sok fogorvosi rendelőben dolgoznak, mások munkahelyeket találnak a kábítószer-fogyasztó központokban és az ápolási otthonokban.

$config[code] not found

A szükséges készségek használata

A kommunikáció nagy szerepet játszik a kezelési koordinátorok munkájában. Ha a beteg megkérdezi, hogy havonta fizet-e orvosi számlát, például a koordinátor erős beszéd- és hallási készségeket igényel, hogy hatékonyan adhassa meg az információt. A jó interperszonális és ügyfélszolgálati készségek szintén elengedhetetlenek. Az illetékes koordinátoroknak barátságos környezetet kell kialakítaniuk a betegekkel való interakció során, valamint etikus módon támogatniuk kell a létesítmény kezelési szolgáltatásait. A szervezeti és időgazdálkodási készségek szintén fontosak.

Kezelési szolgáltatások tervezése

Miután az orvos megvizsgálta a beteget, a kezelő koordinátor megkapja az orvostól a beteg diagnózisát és a rendelkezésre álló kezelési terveket részletező dokumentumokat. Találkozik a pácienssel, és tájékoztatja őt a különböző kezelési lehetőségek előnyeiről és kockázatairól, valamint az egyes költségekről. Miután a beteg elfogadta a kezelési tervet, a koordinátor a megbeszélést orvoshoz rendeli, és amikor a dátum közeledik, kapcsolatba lép a beteggel, hogy megerősítse a jelenlétet.

Információ dokumentálása

A kezelési koordinátorok másik feladata az, hogy biztosítsák, hogy az egészségügyi intézmény naprakész nyilvántartást kapjon ügyfeleiről. Következetesen dokumentálniuk kell a betegtevékenységeket, és nyilvántartásokat kell benyújtaniuk az egészségügyi információs hivatalnokhoz a bejelentéshez. Ebben a szerepben a koordinátoroknak be kell tartaniuk az Egyesült Államokban a polgári jogokkal foglalkozó hivatal által betartott egészségügyi információs törvényeket. Néhány egészségügyi ellátásban, mint például a fogászati ​​klinikákban, a kezelési koordinátorok rendszerint technikai feladatokat látnak el, mint például a digitális sebészeti felvételek készítése.

Megközelítés

Bár a középiskolai oklevél sok esetben elégséges, néhány egészségügyi ellátáshoz szükség lehet postecondary minősítésre. Például a rehabilitációs központok tipikusan a tanácsadásban résztvevő személyeket részesítik előnyben. Az Egészségügyi Egység Országos Szövetsége koordinációs programokat kínál. A kezelési koordinátorok az egészségügyi egység koordinációjával társult vagy főiskolai diplomával rendelkező tanúsítványokat egyesíthetnek egészségügyi egység koordinátorává.