A teljesítmény tanácsadó munkaköri leírása

A teljesítmény-tanácsadó segít a vállalatnak a személyzet termelékenységének és hatékonyságának javításában. A tanácsadó rendszeres képzéseken is részt vesz, és biztosítja, hogy a vállalati irányelvek megfeleljenek a szabályozási irányelveknek.

Feladatok

A teljesítmény-tanácsadó vállalati cél-meghatározási stratégiákat tervez és hoz létre, létrehozza és koordinálja a megfelelő képzéseket, valamint a humánerőforrás-részleggel együttműködő partnereket a meglévő HR-politikák javítása érdekében. A tanácsadó a stratégiát a felső vezetéssel is tárgyalja, ajánlásokat tesz és szakértői útmutatást nyújt az iparági gyakorlatokról.

$config[code] not found

Ügyességi készlet és eszközök

Az O * NET OnLine szerint hasznos a hatékony kommunikációs készségek és az időgazdálkodási képességek teljesítése a teljesítmény tanácsadói szerepben. Jó koordináció és deduktív érvelés is hasznos. A szükséges feladatok szakszerű elvégzéséhez a teljesítmény-tanácsadó gyakran vállalati erőforrás-tervezés szoftvert használ, mint például az IBM Cognos ReportNet.

Szakmai követelmények és fizetés

A teljesítmény-tanácsadók betöltéséhez a munkáltatók általában inkább olyan pályázókat részesítenek előnyben, akiknek üzleti igazgatás, humánerőforrás-menedzsment vagy kapcsolódó szakterületük van. A munkaerőforrások honlapja szerint a teljesítmény-tanácsadó átlagos éves fizetése 2010-től 87 000 dollár volt.