Junior Copywriter job leírása

Néhány ember jó számokkal, míg mások jó szavakkal. Az ifjúsági szerzők az utóbbi kategóriába tartoznak. Jellemzően kreatív emberek, akik lenyűgöző mondatot készíthetnek és a reklám vagy marketing területén dolgozhatnak. Azok a szerzők, akik most kezdődnek, évente átlagosan 25 000 és 30 000 dollár között mozognak, mivel előrelépést jelentenek a rangosabb projektekkel és pozíciókkal. A belépő szintű szövegíróknak meg kell felelniük az angol nyelvnek, a hatékony együttműködési készségeknek és a kreatív gondolkodási és írási képességnek.

$config[code] not found

Munkaköri kötelességek

Junior copywriters dolgoznak a vezető copywriters és az ügyfelek, hogy reklám témák, szlogenek és jingles termékek és szolgáltatások, amelyek megjelennek a televízió, rádió, magazinok vagy az interneten. Kutatásokat folytatnak, másolatot készítenek és kapcsolatot tartanak fenn az ügyfelekkel. A Junior copywritersnek együtt kell mőködnie másokkal, köztük a művészeti igazgatóval és a tervezőcsoporttal. Egyéb feladatok közé tartozik a reklámanyagok javítása, a kampányok másolatának értékelése és a határidők betartása.Munkájuk befejezéséhez kreatív találkozókon kell részt venniük, meg kell csinálniuk a legtöbb munkát, és minden időkben meg kell őrizniük a vezető szövegíró szabványait.

Minőség

Mint ifjúságíró, élesnek, türelmesnek és a lábadra gondolkodónak kell lenned. A kreativitást és a kemény munkát egyaránt nagyra értékelik, és képesnek kell lennie arra, hogy bölcsen használja a tehetségét a munkahelyen. Akár egy ügyféllel találkozik, akár az ötleteit a főnöke elé vezeti, elvárható, hogy mindig a legjobbak legyenek. A dobozon kívüli gondolkodás lehetővé teszi, hogy sikeresek legyenek ezen a területen, mivel az ügyfelek mindig keresi a módját, hogy kitűnjön a csomagból. A munkához legjobban illeszkednek a perfekcionisták, hiszen a szövegíró csak annyira jó, mint az utolsó nagy példánya.

Munkakörülmények

A Junior copywriters teljes munkaidőben dolgozhat reklámügynökségben, vagy otthoni vállalkozóként vagy szabadúszóként. Mindkét esetben ösztönözheti Önt arra, hogy munkaidőben hagyja el az irodáját, hogy inspirációt keressen a projektekre. A terület versenyképessége miatt nagyon fontos, hogy szellemileg ösztönözzenek és kreatívan vezetjenek, hogy új koncepciókat hozzanak létre.

Oktatási követelmények

Legalább egy főiskolai végzettségre van szüksége, hogy junior szövegíróvá váljon. A legtöbb ügynökség kreatív tudományágakból, például reklámból, designból, újságírásból, kreatív írásból, médiából és designból bérel diplomásokat. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a tudományos vagy matematikai háttérrel rendelkező valaki nem tudott ebbe a mezőbe törni. Ha jó író vagy új nézőpont, akkor elkaphatja a bérbeadó vezetőjének érdeklődését.