A gyakornok vízvezeték-szerelőjének munkaköri leírása

A tanulók vízvezetékszerelői segítenek a víz-, víz- és vízelvezető rendszerek összeszerelésében, telepítésében és javításában a városi, állami és szövetségi vízvezeték-kódok szerint. Ez magában foglalhatja mindazt, ami az új csővezeték árkok ásásából származik, a lakóházakban, a kereskedelmi épületekben és az ipari létesítményekben található csaptelepek, zuhanyzók és WC-k új hardverének telepítéséig. Ezenkívül a gyakornok vízvezeték-szerelőkre is szükség lehet, hogy segítsenek a vízvezeték-szerelőknek az alapvető elektromos vezetékekben való ellátásában.

$config[code] not found

Képzés és fejlődés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a legtöbb vízvezeték-szerelő a szakterületen keresztül csatlakozik a szakszervezet és a magánügyek által szervezett szakmai gyakorlat és a közösségi, műszaki és szakiskolai tanfolyamok kombinációjához. A legtöbb vízvezeték-gyakornok négy-öt évig tarthat, és akár 144 órányi kapcsolódó főiskolai tanfolyamot is tartalmazhat. Mivel egy vízvezeték-szerelő tanítványa tapasztaltabbá válik, és megkapja a vízvezeték-szerelő engedélyét, jogosult lehet a felügyeleti pozíciókra a területen.

szakértelem

A gyakornok vízvezeték-szerelőinek kiváló matematikai készségekkel, kézi ügyességgel és képességgel kell rendelkezniük a vízvezeték-kereskedelem eszközeinek használatához. Ez magában foglalhatja mindent a vízvezeték-kígyókról, a csigákról, a fúrókról, a fűrészekről és az általános asztalos kéziszerszámokról, mint például kalapácsok, mérőszalagok, szintek és csavarhúzók. A vízvezeték-gyakornokoknak képesnek kell lenniük a felügyelőiktől érkező pontos utasítások betartására és követésére. Ez megköveteli, hogy nagyon óvatosan hallgassanak és hatékonyan kommunikáljanak, ha bármilyen probléma merül fel a tanuló tapasztalathiánya miatt.

Munkakörnyezet

A vízvezeték-szerelők lakó-, kereskedelmi, ipari és nyilvános környezetben dolgoznak. Alapvetően a víz és / vagy csatornarendszerek telepítése, karbantartása vagy javítása során működik. A vízvezeték-szerelők nedves, sáros és szagú körülmények között dolgoznak. A vízvezeték-gyakornokok gyakran felelősek az új csővezetékek árok ásatásáért. Emellett a vízvezeték-rendszerek eltávolítása és telepítése megköveteli a csővezetékek és egyéb vízvezetékszerelvények ismétlődő nehéz emelését.

Fizetés

A PayScale.com szerint az átlagos vízvezeték-gyakornok 2010 júniusától bárhol a 12 dollár és 17 dollár között mozog.

Munkahelyi növekedés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 2010-2011-es Foglalkoztatási Kilátások Kézikönyve szerint a vízvezeték-ipar országszerte kevesebb mint 500 000 munkahelyet jelentett. A kézikönyv kimondta, hogy a vízvezeték-ipar várhatóan mintegy 16 százalékkal nő a 2018-as év folyamán. Ez gyorsabb növekedési ütem, mint a BLS által vizsgált foglalkozások és karrierek többsége. Ez a növekedési ráta 2018-ra közel 76 000 további vízvezeték-munkát jelent.