A vezérigazgató munkaköri leírása

Az ügyvezető igazgató kulcsszerepet játszik a vállalkozás zökkenőmentes és hatékony működésének fenntartásában. Az általános menedzser feladatai az egyes vállalatok és iparágak szerint változnak. Bár minden általános igazgató számos feladatot lát el, néhány alapvető felelősség minden általános vezető számára közös.

Művelet

$config[code] not found Jupiterimages / Brand X Képek / Getty Images

A vezérigazgató felelős a vállalat működésének minden aspektusáért. A több helyszínre kiterjedő területet lefedő vállalatok megkövetelik, hogy minden általános igazgató felelős legyen a teljes terület egy részéért. A menedzser megtervezi, irányítja és koordinálja működési területének különböző aspektusait. Biztosítja, hogy a műveletek zökkenőmentesen és a vállalati politika szerint működjenek. A menedzser gondoskodik arról, hogy a szállítók és a szállítók megfelelően kompenzálódjanak és továbbra is megfeleljenek a vállalat igényeinek. Általában beszámol az ügyvezető alkalmazottaknak, mint például az alelnök, az igazgató vagy az operatív vezető.

Emberi Erőforrások

Comstock / Comstock / Getty Images

Az általános vezetők gyakran vállalják a személyi felelősséget. A vezérigazgató megvizsgálja, interjút, bérletet és képzést nyújt a vezetőknek és felügyelőknek, akik jelentést tesznek neki. Azok a személyek, akik közvetlenül a vezetőnek jelentik, felelősek a saját személyzetük bérbeadásáért. A vezérigazgatónak azonban meg kell adnia a végleges engedélyt minden olyan alárendelt számára, akit az ő hatáskörébe tartozó emberek béreltek. A sikeres ügyvezető igazgató biztosítja a szükséges fegyelmet, értékeléseket és visszajelzéseket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy népe sikeres legyen.

Közigazgatási szolgáltatások

Comstock képek / Comstock / Getty Images

Az adminisztrációs szolgáltatások kulcsfontosságú támogatást nyújtanak a vállalat működéséhez. A főigazgató feladata annak biztosítása, hogy ezeket a szolgáltatásokat időben teljesítsék és kezeljék. Ezek közül a szolgáltatások közül sokan a napi papírmunkára és a bérszámfejtésre vonatkoznak. Ezt az információt pontossággal kell ellenőrizni, összegyűjteni és kiadni egy teljes regionális jelentésben. Pontosság szükséges. A sikeres ügyvezető igazgató tehát erős lesz az üzleti matematika területén, és erős analitikai képességekkel rendelkezik.

Politikák és eljárások

A vezérigazgató köteles végrehajtani a vállalat irányelveit és eljárásait. Biztosítania kell azt is, hogy vezetői és felügyelői hajtsák végre és támogassák a személyzetükkel kapcsolatos politikákat. A főigazgató felelőssége, hogy biztosítsa a szakpolitikák és eljárások kialakulását a vállalatnál, szükség szerint frissítve azokat. Lehetővé kell tennie, hogy értelmezze a politikákat és az eljárásokat annak érdekében, hogy fedezze a szürke vagy nem világos területeket, amelyek a vállalat működése során előfordulhatnak.

Általános képesítések

Goodshoot / Goodshoot / Getty képek

Az általános igazgatói pozíció a készségek, a tapasztalatok és az oktatás kombinációját igényli. A sikeres ügyvezető igazgatónak kiváló vezetői képessége van, jól működik egy csapattal, és képes lesz arra, hogy önállóan dolgozhasson, kevés felügyelettel vagy felügyelet nélkül. A jelöltnek kiváló döntéshozatali képességekkel, problémamegoldó képességekkel és konfliktuskezelési képességekkel kell rendelkeznie. Alapos ismeretekkel kell rendelkeznie a cégről, kultúrájáról és termékeiről és szolgáltatásairól. Őnek képesnek kell lennie arra, hogy minden irányítási szinten dolgozzon, és kiváló képzési és delegációs képességekkel rendelkezzen. A sikeres pályázóknak legalább ötéves vezetői tapasztalattal kell rendelkezniük, és egy kapcsolódó tanulmányi területen főiskolai vagy mesterképzéssel kell rendelkezniük.