Adatrögzítő munkaköri leírása

Egy adatrögzítő, amelyet általában az Egyesült Államokban adatbeviteli és adatfeldolgozó munkatársaknak neveznek, különböző iparágakba tartozó számítógépekre rögzít adatokat. Nem igényel nagyon sok képzést vagy tapasztalatot, gyakran megfelelő munkát jelent az embereknek a középiskolából.

Munka részletei

$config[code] not found a-wrangler / iStock / Getty Images

Az adatrögzítők az adatokat számítógépbe helyezik. Különböző típusú adatrögzítők vannak. Például a szövegszerkesztők és a gépírók szövegeket írnak be a jelentésekhez és a címkékhez, vagy nagyon összetett vagy technikai adatokat, például táblázatokat és grafikonokat adhatnak át. Más típusú adatrögzítőknek, az úgynevezett adatbeviteli kulcsoknak a felelőssége, hogy kevésbé bonyolult információkat írjanak be a számítógépekbe, mint például listák, ügyfélinformációk vagy orvosi feljegyzések. Néha olyan technológiával dolgoznak, mint a szkennerek vagy az elektronikus fájlok. Nem ritka, hogy az adatgyűjtők más adminisztratív feladatokat végeznek az irodában, mint például az irodai támogatás. A legtöbb adatgyűjtő szokásos munkaidővel dolgozik, de néhányan otthonról és nem üzleti órákban is dolgozhatnak.

Oktatási követelmények

shironosov / iStock / Getty Images

Az adatgyűjtők általában középiskolai végzettségűek, képzések nélkül, a területet a munkahelyen tanulva. Az alapvető követelmények a helyesírás és a nyelvtani készségek, a szövegszerkesztők, a számítógépek és az irodai berendezések ismerete.

Átlagos jövedelem

TongRo képek / TongRo képek / Getty Images

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a gépíróként vagy szövegszerkesztőként dolgozó adatgyűjtők átlagos jövedelme 33 720 dollár, és az adatbeviteli kódolásban dolgozó adatgyűjtők esetében 2009 májusától 28 000 dollár.