Mi az a számítógépes tanácsadó?

A számítógépes tanácsadás növekvő és rugalmas terület, jó kiindulási rátával és szinte végtelenül felfelé, attól függően, hogy milyen készségeket, specializációt, oktatást, ügyfélszolgálati tehetséget és saját magának való piacképességet kínál.

A számítógépes tanácsadás számos olyan pozíciót foglal magában, amelyek magukban foglalják a belépő szintű technikai támogatást és ügyfélszolgálatot, a solopreneur PC laptop javítását egy otthoni műhelyben, valamint a fejlett kiberbiztonsági munkákat a hackek elleni küzdelem, az információs lopás és a biztonsági problémák terén a nagyvállalatokban és az állami szervekben. Az informatikai tanácsadó bármi lehet a hackerspace közmondásos greybeard-tól az élesen öltözött vállalati stratégához, amely vázolja a milliárd dolláros számítógépes hálózat kereteit.

Tipp

A számítógép- és információs rendszerek menedzserei átlagos éves fizetése 139.220 dollár volt, míg a számítógép-javító munkások átlagos éves fizetése 4040 $ volt.

Munkaköri leírás

A számítástechnikai tanácsadói karrier kihívást jelentő környezetet, vagy terepen tompa tompítást biztosíthat a helyszíntől és a készségektől függően. Egyes dolgozók olyan emberek, akik kis irodákban dolgoznak, akik segítik az embereket a technikai problémáik megoldásában. Néhányan magányosak és élvezik az otthoni munkavégzés szabadságát, bonyolult logikai problémákkal, vagy egy kiszámíthatatlan program hibakeresésével. Ha az intrika és a kutatás izgalmas, a kiberbiztonság olyan specializáció, amely a hackeléssel kapcsolatos indokolt pániknak köszönhetően robbanó és rendkívül jól fizetett.

Oktatási követelmények

Legalább egy főiskolai diplomával kell rendelkeznie a számítástechnikában, a kiberbiztonságban, vagy az információ vagy a nyilvántartás kezelésében ezen a területen. Túl sok a verseny, hogy többet sétáljunk a középiskolából. Az olyan cégek, mint a Microsoft és más szoftvergyártók tanúsítványai fontos formája az önéletrajznak, amely segít kiemelkedni a tömegből. Az a mítosz, hogy a kapucnis hackernek millióit kínálták arra, hogy jöjjön dolgozni a társasággal, amelyre csapkodott, csak: mítosz. Ma a hackernek szüksége van egy tanúsítványra, ha inkább a vállalatokkal szeretne dolgozni, mint ellenük. Hitelesítő adatok ezen a területen.

Ipar

Az Egyesült Államokban dolgozók milliói, akik több száz milliárd dollárt értékeltek, az informatikai tanácsadó ipar az amerikai gazdaság egyik sarokköve. Az éves növekedési ütem az elkövetkezendő években várhatóan több mint 3% lesz. Jelenleg az Egyesült Államokban közel félmillió informatikai tanácsadó cég van.

Év tapasztalat és fizetés

Mivel a mező annyira forró, és a növekedés olyan erőteljes, a tapasztalat kevésbé fontos tényező, mint a bizonyított alkalmasság, mint például a problémamegoldás. A régebbi munkaerő-vadászok gyakran elhagyják az információikat, ha úgy érzik, hogy azonosítják az életkorukat. Az életkoron alapuló megkülönböztetés valódi dolog az ifjúsági központú tech világban.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a számítógépes és információs rendszerek menedzserei 2017-ben 139,220 dolláros átlagkeresetet szereztek, míg a számítógép-javító munkások átlagosan 40,140 dollárt fizettek. Az átlagkereset az a pont, ahol a számítógépes tanácsadók fele többet keresett, és fele kevesebbet keresett.

A skála legfelső részén a kiberbiztonsági tanácsadók, akik a saját cégeiket évente egymás után bonyolítják, évente egyaránt. Munkatársaik átlagosan évente 380 000 dollárt tudnak elérni egyes piacokon, nem számítva a bónuszokat és a perkset. A különbség a képzés és az alkalmasság. Ez is különbséget tesz, ha ön dolgozik vagy dolgozik valaki másnak. Az előbbi kockázatosabb, de a potenciális felfelé jobb. A számítógépes tanácsadással foglalkozó vállalatnál való munka jobb, ha az elsődleges motiválója a biztonság.

Ha úgy dönt, hogy önállóan tanácsadóként jár el, meg kell elégítenie az árait ahhoz, hogy ne csak a megélhetési költségeit fedezze, hanem a cég által általában biztosított előnyöket is kiegyenlítse. Ez általában a bruttó fizetés mintegy 30 százalékára terjed ki olyan dolgokért, mint a kiterjesztett orvosi ellátás, a biztosítás, az autóbérlés, a nyaralás és hasonlók. Ne felejtsük el a dolgokat, mint például a hálózati találkozókon való részvétel, a névjegykártyák megtervezése és nyomtatása, valamint egyéb üzleti költségek.

Munka növekedési trend

Mivel a világ egyre nagyobb mértékben függ a számítógépektől, a független tanácsadók nagy keresletet igényelnek. A terület várható növekedési üteme majdnem kétszerese a többi iparághoz képest. A felhőalapú számítástechnika és a kevésbé központosított szolgáltatók felé történő elmozdulás miatt az informatikai tanácsadás jövőbeni növekedése nagyrészt a nagyvállalatokkal való konzultációból áll, nem pedig az egyénekkel vagy a kisvállalkozásokkal való együttműködésről.

A számítógépes tanácsadás jutalmazó és ösztönző karrier lehet. Ez is elbűvölő lehet a vállalati tanácsadás és a kiberbiztonság magas repülésű világában. Ha az elméd logikusan hajlított és problémamegoldó, ez lehet az álmaid karrierje.