Mennyibe kerülnek az ajtók?

A kapusok eleganciát és biztonságot nyújtanak a létesítményekhez, ahol dolgoznak. Gyakran az első és az utolsó arc, amellyel egy személy találkozik egy épület látogatása során, és olyan helyzetbe hozza őket, hogy befolyásolja az egyén teljes tapasztalatait. Az ajtók pozíciói a részmunkaidős órai pozícióktól a teljes munkaidős, szakszervezeti pozíciókhoz képest nem előnyösek. Az Indeed.com szerint 2014 decembere óta az Egyesült Államokban az ajtók számára fizetett átlagbér 24 000 dollár volt.

$config[code] not found

Munkahelyi követelmények és készségek

A kapusoknak hosszú ideig kell állniuk, és rossz időjárási körülmények között kell dolgozniuk. Lehet, hogy bizonyos mennyiségű súlyt rendszeresen fel kell emelniük. A kapusoknak gondoskodniuk kell, és jó kommunikációs, etikett- és ügyfélszolgálati készségekre van szükségük. Jónak kell lenniük arra, hogy emlékezzenek a nevekre, az arcokra és az ügyfelekről és a bérlőkről. Az őszinteség és az integritás szintén fontos, hiszen a kapusokat gyakran bízik mások tulajdonában, és hozzáférést biztosítanak a lakásokhoz és a szállodai szobákhoz. Egyes munkáltatók bűnügyi hátterű ellenőrzéseket végeznek, és középiskolai diplomát vagy GED-et igényelhetnek. Néhány munkáltató azt is kedveli, hogy a korábbi vendéglátóipari tapasztalatokkal együtt béreljen ajtót.

Feladatok: több, mint az ajtók

A kapus feladatai a létesítmény típusától függően eltérőek. A kapusok irodaházakban, lakóházakban, üdülőhelyeken és szállodákban dolgoznak. Nyitják az ajtókat, amikor az emberek megérkeznek, és üdvözölik az épületbe belépőket. Ezek a munkatársak bejelentik vendégeiket, engedélyt kapnak a látogatók számára, hogy az épület egy kívánt helyére menjenek, és biztosítsák, hogy a látogatók bejelentkezzenek és kijussanak. A kapusok elfogadják a csomagokat, jégeső taxik és tiszta sétányok. Egyes munkáltatók és szakszervezetek nem határozzák meg szigorúan a kapus feladatait, és a vendégek vagy a lakosok felkérik tőlük, hogy tegyenek további feladatokat, mint például a kutyák sétálását, az idős bérlők ellenőrzését vagy az élelmiszerek vagy poggyászok szállítását.

tippek

Az ajtók gyakran kapnak tippeket a további szolgáltatásokhoz. A hotel vendégei naponta kaphatnak tippeket, hogy segítsék vendégeiket a poggyászukban vagy más feladatokban. A lakóajtók számára a tippek különösen gyakoriak az ünnepek alatt. Egy 2013-as Brick Underground cikkben a New York-i lakossági ajtók a 20 és 600 dollár közötti ünnepi ajándékokat kapták. Az összeg változhat attól függően, hogy mennyi ideig élt a bérlő az épületben, hogy a bérlői pénzügyek milyen mértékben éltek az év folyamán, és mennyire hasznos volt az ajtószerelő.

Doorman Pay

A kapus fizetése a helyszíntől és a létesítmény típusától függően változik. A legjobb ajtók munkahelyei a high-end üdülőhelyeken és a New York City-ben vannak, mondja Job Monkey. 2014 decemberében az Indeed.com számolt be, hogy az átlagos New York-i ajtófizetés 33 000 dollár volt, ami megegyezik a San Francisco-i ajtók számára fizetett átlagos fizetéssel. Houstonban az ajtók évente átlagosan 27 ezer dollárt tettek ki, míg a chicagói ajtók 29,000 dollárt szereztek. De Las Vegasban az ajtók csak átlagosan 19 000 dollárt, 19 százalékkal kevesebbet jelentenek az országos átlagnál, az Indeed.com szerint.