A regionális igazgató munkaköri leírása

A regionális igazgató egy középvezető, aki felelős a munkáltató üzleti tevékenységéért egy adott területen. Például a cég keleti regionális értékesítési igazgatója felügyelheti az értékesítési tevékenységeket az Atlanti-óceán mentén.

Vezetés

A regionális igazgató vezető szerepet tölt be a neki bejelentő személyek számára. Ez úgy történik, hogy a szervezet küldetését és céljait egyértelműen közli a jelentések irányításával és a régióban tevékenykedők stratégiáinak létrehozásával és végrehajtásával.

$config[code] not found

Regionális költségvetés

Egy regionális igazgató kizárólagosan felelős a területének költségvetésének fenntartásáért. Ez magában foglalja az alatta lévő személyek kiadásainak jóváhagyását, valamint további források lobbizását, amikor erőforrásokra van szükség.

Az üzleti és menedzsment értékelése

A regionális direkt rendszeresen találkozik közvetlen jelentésekkel, hogy értékelje az üzlet előrehaladását, cselekvési terveket készítsen a negatív problémák megoldására. Az igazgató erről tájékoztatja a vezetőjét.

Teljesítmény-menedzsment

A régió vezetése felülvizsgálja azoknak a teljesítményét, akik jelentést tesznek neki. Továbbá coachingot, többek között lágy készségeket és technikai képzést nyújt, hogy segítse a munkavállalókat teljesítményük javításában.

Foglalkoztatási kilátások és medián fizetés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint a foglalkoztatás ezen a soron belül 2006-tól 2016-ig 6 százalékkal növekszik. Emellett a BLS arról számolt be, hogy a vezetői szintű alkalmazottak átlagos fizetése 2006-ban 43.510 dollár volt.

Oktatási követelmények

Míg egyes munkáltatók megkövetelhetik, hogy e szereplőknek négyéves diplomával rendelkezzenek, sokan csak azt követelik meg, hogy a pályázók rendelkezzenek a relatív tapasztalattal és bizonyos középfokú továbbképzéssel, például a menedzsment kurzusokkal.