A Certified Financial Planner átlagos fizetése

Sok ember számára a pénzmenedzsment zavaró és elsöprő. Kíváncsiak, hogyan kell megmenteni a nyugdíjazáshoz, hogy a gyerekek kollégiumba menjenek, gyorsabban fizessenek ki jelzálogot, vagy kevesebb adót fizessenek. Az ilyen és más ragadós pénzügyi kérdésekhez segítséget nyújt az emberek hiteles pénzügyi tervezőknek. A hiteles pénzügyi tervező (CFP) egy képzett és engedéllyel rendelkező pénzügyi szakember, aki megérti a pénzgazdálkodás bonyolultságát és segíthet az ügyfeleknek az összes lehetőségük bonyolultságában. A pénzügyi tanácsadó fizetése magas, rendszerint évente több mint hat szám, így jövedelmező mező mindenkinek, aki megfelelő képzettséggel és képzéssel rendelkezik. A közös halászati ​​politika szakértelme lehet a kényelmes nyugdíjba vonulás és az ügyfelek számára a múltban nyugdíjkorhatár közötti munka közötti különbség.

$config[code] not found

Tipp

A tipikus hitelesített pénzügyi tervező fizetése több mint 100 000 dollár.

Munkaköri leírás

Tanúsított pénzügyi tervezők dolgoznak az egyénekkel, hogy segítsenek nekik kezelni pénzügyeiket és terveiket a jövőben. Elsődleges feladata, hogy tanácsot adjon az ügyfeleknek arról, hogyan lehet maximalizálni pénzüket, de sokan szintén engedélyt kapnak olyan pénzügyi termékek értékesítésére, mint a biztosítás, a részvények, a kötvények és a járadékok.

A CFP-k jellemzően az ügyfelekkel találkoznak, hogy megvitassák rövid távú és hosszú távú céljaikat, és dolgozzanak ki egy tervet, amely segít nekik elérni ezeket a célokat. Ez a folyamat általában magában foglalja a különböző befektetési lehetőségek megvizsgálását, amelyek mindegyikének előnyeit és hátrányait mérik, majd kezelik a befektetések eladását vagy megvásárlását. Egyes CFP-k egy adott területre összpontosítanak, például a nyugdíjazás tervezésére, és segítik ügyfeleiket a nyugdíjba vonulás és a kockázat kezelése érdekében. Az adóügyi tanácsadás a közös halászati ​​politika egy másik közös szolgáltatása.

A kapcsolatépítés a CFP-k munkájának kulcsfontosságú eleme. A közös halászati ​​politika felelős az ügyfelek beruházásainak nyomon követéséért és annak biztosításáért, hogy minden a pályán maradjon a kitűzött célok felé. Számos közös halászati ​​politika is tanít osztályokat vagy workshopokat a pénzügyi tervezésben - általában az ügyfelek vonzása érdekében -, és részt vesz a konferenciákon és egyéb eseményeken, hogy megteremtsék tudásukat és hálózatukat.

Oktatási követelmények

Bár sokan pénzügyi tanácsadóknak tekintendők, és a pénzügyi kérdésekben betekintést és útmutatást nyújtanak, csak azok, akik elvégezték a megfelelő képzést, és szigorú vizsgát tettek, minősített pénzügyi tervezőknek hívhatják. A közös halászati ​​politika megnevezésének megszerzéséhez akkreditált főiskolai vagy egyetemi diplomát vagy magasabb fokozatot kell szereznie, és teljes pénzügyi tanfolyamot kell készítenie, beleértve a köveket. Ha már rendelkezik pénzügyi megjelöléssel, például hitelesített könyvelővel, akkor valószínűleg csak a capstone-t kell kitöltenie.

Miután a leendő CFP-k megfelelnek az oktatási követelményeknek, háromnapos számítógépes vizsga szükséges. A vizsga 170 kérdést tartalmaz a különböző témákban, köztük a pénzügyi elvek, a vagyontervezés, a biztosítás, a befektetések, a nyugdíjtervezés és az adótervezés. A teszt magában foglalja az etikával és a szakmai magatartással és a felelősséggel kapcsolatos kérdéseket is.

Ha átmegy a vizsga, akkor kérheti a közös halászati ​​politika megnevezését, miután hároméves teljes munkaidős szakmai tapasztalattal rendelkezik, vagy két év szakmai gyakorlatban, feltéve, hogy megfelelnek az egyedi, személyre szabott követelményeknek. Teljes körű háttérellenőrzésre van szükség, és folyamatos követelménynek kell megfelelnie a tevékenységeiről szóló információk nyilvánosságra hozatalára, beleértve a bűncselekményeket (gyanúsított és elítélt), csődöket, vizsgálatokat, munkáltatói felmondásokat és az ügyfél panaszait.

Ipar

A hitelesített pénzügyi tervezők számos beállításban dolgoznak, beleértve a bankokat, a biztosítási ügynökségeket és a befektetési vállalkozásokat. A CFP-k legnagyobb része befektetési és pénzügyi szolgáltatási vállalkozásokban működik, beleértve az értékpapírokat és az árucikkeket, ezt követi az önálló vállalkozók. A legtöbb ember ezen a területen dolgozik egy irodában a szokásos munkaidőben, bár egyesek hosszabb órákat dolgoznak este és hétvégén, hogy találkozzanak az ügyfelekkel.

Év tapasztalat és fizetés

Átlagosan egy belépő szintű hitelesített pénzügyi tervező fizetése 66.932 dollár, plusz bónuszok, jutalékok és nyereségmegosztás. A kiegészítő kompenzáció összege évente átlagosan 36 000 dollárt tesz ki, ami azt jelenti, hogy a CFP-k potenciálisan több mint 100 000 dollárt kereshetnek az első évben. A KHP fizetéséből származó jövedelem évek tapasztalatával növekszik; egy vetített pálya így néz ki:

  • 0-5 év: 60 000 dollár
  • 5-10 év: 79 000 dollár
  • 10-20 év: 99 000 dollár
  • 20 + év: 127 000 dollár

Munka növekedési trend

Az öregedő népességnek és a vállalati nyugdíjrendszerek csökkenésének köszönhetően az egyén által kezelt nyugdíjrendszerek javára a Munkaügyi Statisztikai Hivatal úgy véli, hogy a pénzügyi tanácsadók, köztük a CFP-k iránti kereslet 2026-ra 15 százalékkal nő. Ez a előrejelzés körülbelül 40 000 munkahely növekedésével egyenlő.. A pénzügyi tanácsadók közül a CFP-k várhatóan a legjobb munkahelyi kilátásokkal és a legmagasabb jövedelmi potenciállal rendelkeznek.