Hitelkoordinátor munkaköri leírása

Egy hitelkoordinátor a bank hitelfeldolgozó részlegében első sorban dolgozik. Ez a személy jellemzően koordinálja a hitelfelvevő iratai felülvizsgálatában résztvevő munkák nagy részét, és előkészíti a biztosításra.A pályázó és a hitelnyújtó közötti kommunikációnak nagy szerepe van annak biztosítására, hogy az iratoknak minden szükséges anyaga rendelkezésre álljon a hatékony kölcsönhitelezéshez.

Hitelelemzési támogatás

A koordinátor elsődleges feladata, hogy találkozzon a hitelfeldolgozóval vagy a kezdeményezővel a kérelmezői fájlok felülvizsgálatához. A hitelkérelmek általában bizonyos összetevőket igényelnek a feldolgozáshoz, beleértve a hiteljelentéseket, a foglalkoztatási ellenőrzést, a jövedelemdokumentációt és a bankszámlakivonatokat. A koordinátor egy hitelelemzővel vizsgálja meg a fájlt, hogy minden szükséges információ és dokumentáció rendelkezésre álljon. A koordinátor elvégez néhány alapvető átvilágítást, mielőtt a fájlt a processzor elé terjesztené a végleges felülvizsgálat előtt, a biztosítást megelőzően.

$config[code] not found

A kérelmező közleménye

Ha a hitelkérelem hiányos, a koordinátornak általában feladata, hogy telefonhívást folytasson vagy e-mailt küldjön a kérelmezőnek. A nyomon követés során a koordinátornak egyértelműen meg kell magyaráznia a kérelmezőnek, hogy a kérelem benyújtásához szüksége van-e ahhoz, hogy küldjön vagy cseppentessen. A munkáltatók megkövetelik a koordinátoroktól, hogy frissítsék a kérelmező követési fájljaikat a számítógépes rendszerükben az egyszerű állapotfigyelés érdekében. Ez a követelmény segíti a szervizképviselőt, hogy válaszoljon a kérdésekre, amikor a kérelmezők felhívják a bejelentkezést a fájljukba.

Probléma-Resolution

A hitelfeldolgozás célja az alkalmazások és a képernyőfájlok alapos áttekintése, hogy a jegyzési folyamat formalitás legyen. Bizonyos esetekben a biztosítók visszautasítják az alkalmazásokat, vagy további információkat kérnek. Ilyen körülmények között a koordinátor felelőssége, hogy összekapcsolódjon a biztosító és a kérelmező között a problémák megoldása érdekében. A fájlok véglegesítéséhez szükséges közös lépések közé tartozik a frissített értékelések, a kiegészítő dokumentáció és az aláírt nyilatkozatok beszerzése. E problémák megoldása és pontossága hozzájárul a koordinátor hatékonyságához.

Háttérkövetelmények

Az adott koordinátor szerepére vonatkozó követelmények a pozíció terjedelmétől függenek. Néhány bank a koordinátort olyan belépő szintű pozíciónak tekinti, amely csak középiskolai diplomát és néhány éves banki tapasztalatot igényel. Magasabb szintű koordinátor szerepekre van szükséged egy főiskolai végzettséggel a pénzügyben vagy egy kapcsolódó területen. Banki tapasztalatra is szükség lehet. A kívánt készségek magukban foglalják a részleteket, a szervezeti készségeket, a csapatmunka és a világos és hatékony kommunikációs képességet. Szüksége van továbbá a hitelfeldolgozási szabályok ismeretére, bár a munkaadók a munkahelyi képzésben részt vehetnek.