Milyen típusú jövedelem csinál egy patológus?

Érdekli az orvosi rejtélyek? Ezek megoldása az orvosi patológusok munkája. A patológus olyan orvos, aki a laboratóriumi gyógyászatban szenvedő betegek diagnosztizálására és kezelésére specializálódott. Bár a betegek ritkán közvetlen érintkezésbe kerülnek a betegekkel, az egészségügyi csapat fontos tagjai a betegség okának meghatározásában. A patológus fizetése átlagosan 192 920 dollár.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

Mi a patológus? Lehet hallani egy „orvosorvosnak” nevezett patológiát, mert elsősorban orvosokkal, és nem közvetlenül a betegekkel dolgoznak. A patológusok értékelik a betegekből vett szövet- és folyadékmintákat egy orvos vagy más egészségügyi szakember felügyelete alatt. Felismeri a betegség és a szervezetben lévő bármely anyag, beleértve a vegyi anyagokat is. Gyakran vezetési funkcióként szolgálnak, irányítják a laboratórium minden speciális részlegét, beleértve a vérbankot, a toxikológiát, az immunológiát, a mikrobiológiát és a klinikai kémiat. Ők is részt vehetnek a nyilvántartások, az információs rendszerek és a minőség-ellenőrzés fenntartásában.

Néhány patológus a szakterületükön tovább szakosodott, és kinyitja az ajtót számos patológiás pályára. Az anatómiai patológusok vizsgálják a szöveteket, szerveket és tumorokat. A citopatológusok tanulmányozzák a sejteket és mindent, ami velük kapcsolatos. A molekuláris patológusok a DNS és a genetika tanulmányozásával foglalkoznak. Az igazságügyi patológusok boncolásokat végeznek, különösen olyan esetekben, amikor a halál szokatlan vagy traumatikus körülmények között történt.

Oktatási követelmények

Ahhoz, hogy patológus legyen, először orvosi oklevelet kell szereznie egy akkreditált orvosi vagy osteopathiás iskolából. Ezek mindegyike négy évig tartó, szigorú tanulmány a felsőfokú végzettségen túl. Nem létezik formális követelmény az egyetemi főiskolák számára, de a sikeres pályázóknak szilárd alapot kell biztosítani az élettudományok, a kémia, a fizika, a matematika, a pszichológia és a kommunikáció területén. Az orvosi iskolai felvételek nagyon versenyképesek. A legtöbb iskola olyan jelentkezőket keres, akik legalább 3,61-es középfokú végzettséget szerzettek, és az orvosi kollégium felvételi tesztjén (MCAT) 510 vagy annál jobb pontszámot. A követelmények lényegében azonosak az oszteopátiás iskolák esetében, bár egyes iskolák elfogadhatják a pontszámot a Graduate Record Exam (GRE) helyett az MCAT helyett.

Az orvosi iskola befejezése után egy állami engedélyezési vizsgát kell tennie, hogy orvosként dolgozzon. Innen négy éves rezidencia a patológiában, amely fejlett előadásokból és felügyelt laboratóriumi gyakorlatból áll.

Bár az Amerikai Patológiai Testület (ABP) tanúsítása nem engedélyezési követelmény, kívánatos hitelesítő adatszerzés. A tanúsítás igazolja a szakember szakértelmét és elkötelezettségét a területen. Bizonyos munkáltatók is előírhatják azt. A patológusok a vizsgálat során tanúsítványt szereznek és megtartják státuszukat az ABP, az American Medical Association, az orvosi iskolák és az egyetemi központok által kínált szakmai továbbképzési kurzusokon való részvétel révén.

Munkakörnyezet

A patológusok elsősorban laboratóriumokban dolgoznak, kórházakban, klinikákban, orvosi központokban és magániparban. Néhány munka a kormányzati szerveknél, míg mások az orvosi iskolákban dolgoznak az oktatás érdekében. Mikroszkópokat, számítógéppel támogatott diagnosztikai eszközöket és egyéb speciális berendezéseket használnak a minták értékelésére. Mivel a patológusok általában nem látnak betegeket, rendszeres munkatervet tarthatnak fenn, amely ritkán tartalmaz vészhelyzeteket. A munkaadótól függően, patológus dolgozhat esténként, esténként vagy hétvégén.

Fizetés és munkahelyi Outlook

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint, amely nyomon követi a polgári foglalkozásra vonatkozó adatokat, az orvosok és sebészek munkakörülményei továbbra is erősek maradnak, az előrejelzett munkaerő-növekedési ráta 1326-ig 2026-ig. A munkaadót, a földrajzi elhelyezkedést, a tapasztalatokat és egyéb tényezőket a variancia okozza. A patológusok szinte mindig fizetett alkalmazottak. A részmunkaidőben vagy szerződéses alapon dolgozók számára a bejelentett átlagos patológus órabér 34,49 dollár.

A béreket befolyásoló több tényező miatt nincs egyetlen legmagasabb fizetett patológiás specialitás. Azonban az önálló vállalkozók, akik önálló vállalkozóként dolgoznak, többet keresnek, mint azok, akik mások számára dolgoznak.